|
کدخبر: 120579

چرا وزارت کار از کارگران دفاع نمی‌کند؟ / دولت درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی توضیح دهد

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین خوراک دامی کشور از عدم شفافیت در این حوزه انتقاد کرد.

اقتصاد چرا وزارت کار از کارگران دفاع نمی‌کند؟ / دولت درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی توضیح دهد

جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس با اشاره به آنچه عدم شفافیت در چگونگی اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌خواند خاطرنشان کرد که مجلس و دولت باید در خدمت مردم و دارای عملکرد شفاف باشند.

وی افزود: دولت توضیح دهد که این ارز ۴۲۰۰ تومانی را چه کسانی استفاده می‌کنند؟ می‌خواهیم از مصرف‌کننده و تولیدکننده حمایت کنیم یا دلالان؟

نیک بین با اشاره به هزینه محصولاتی مانند کنجاله سویا، شیر، کود، گندم برای تولید‌کنندگان و قیمت فروش آن ادامه داد: طبیعی است که کشاورزان و تولیدکنندگان به جای تولید محصولات ضروری به سمت تولید محصولات مزیت دار همچون پسته و زعفران سوق پیدا کنند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد: چرا صادرات شیرخشک ممنوع است؟ اگر شیرخشک صادر شود قیمت شیر بالا می‌رود و در ادامه دامداران جزء سود خواهند برد و اگر آنها سود ببرند، مافیای دام ضرر می‌کند.

وی با اشاره به میزان واردات گندم در دو ماه نخست سال و ارزش آن و مقایسه با قیمت گندم داخل کشور گفت: این یعنی مرغ همسایه غاز است.

نیک بین در پایان با اشاره به تجمع کارگزاران مخابرات روستایی در مقابل مجلس ابراز عقیده کرد: چرا وزارت ارتباطات به وظایف خود عمل نمی‌کند و چرا وزارت کار از کارگران دفاع نمی‌کند؟ این در حالی است که عده زیادی هنوز سهام عدالت دریافت نکرده‌اند این سهام بی‌عدالتی است.

منبع: ايسنا
  • مهدی ارسالی در

    باید تیترت رو عوض میکردی مینوشتی ...
    وزیر کاخ نشینی که از کوخ نشینان خبر ندارد

ارسال نظر