|
کدخبر: 118772

در صورت ریزش بورس؛

سرمایه‌ گذاران به سمت بازار طلا و سکه می روند؟

نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا گفت: ریزش بازار بورس می‌تواند جریان سرمایه‌گذاری را از این بخش به سمت بازار طلا و سکه هموار کند.

اقتصاد سرمایه‌ گذاران به سمت بازار طلا و سکه می روند؟

محمد کشتی‌آرای با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلای و سکه اظهار کرد: با کاهش قیمت اونس جهانی، فعالان این حوزه منتظر کاهش قیمت در بازار بودند، اما ریزش شاخص بورس و افزایش قیمت ارز باعث بالا رفتن مجدد طلا و سکه شد.

 

نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران تصریح کرد: بازار طلا و سکه به دلیل ایام محرم و مراسم سوگواری با رکود و حالت نیمه تعطیلی مواجه شده است و معاملات از هفته‌های آینده بهتر خواهد شد.

وی افزود: افت شاخص بورس طی هفته‌های گذشته هنوز موجبات فرار سرمایه از این بخش را فراهم نکرده است و در صورتی که ریزش در بورس ادامه‌دار باشد می‌توان از ورود سرمایه به سایر بازار‌های کشور از جمله طلا وسکه شود.

کشتی آرای بیان کرد: درخواست کارت ملی از خریداران ارتباطی با مالیات ندارد و این موضوع مربوط به اقداماتی جلوگیری از پولشویی است و این قانون از گذشته وجود داشته و این طرح به دنبال رصد ورود سرمایه به حوزه طلا و سکه است.

نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران تصریح کرد: کسانی که در سال ۹۶ به بعد از بانک مرکزی اقدام به خرید سکه کردند تا ۱۰ سکه معاف از مالیات هستند، اما بیشتر از این تعداد مشمول پرداخت مالیات بر اساس جدول است.

وی افزود: رونق دوباره بازار طلا و سکه را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، اما با پشت سر گذاشتن دهه اول محرم در انتهای هفته آینده و بررسی بازار و نرخ ارز می‌توان در این خصوص اظهار نظر دقیق کرد.

 

منبع: میزان

ارسال نظر