|
کدخبر: 113049

سیگنال‌های بازارهای جهانی به بورس (۹۹/۰۵/۰۸)

در معاملات امروز (چهارشنبه) بازارهای جهانی و در آستانه نشست فدرال‌رزرو و کنگره امریکا، قیمت نفت اندکی رشد کرد و هر اونس طلا از رکورد ۱۹۸۰ دلاری خود عقب‌نشینی کرد.

اقتصاد سیگنال‌های بازارهای جهانی به بورس (۹۹/۰۵/۰۸)

در آستانه نشست فدرال‌رزرو و کنگره امریکا در خصوص تصمیم‌گیری در مورد بسته محرک مالی اقتصاد، طلا از روند صعودی خود دست کشید و دلار نیز از پایین‌ترین سطح دو سال اخیر خود کمی فاصله گرفت. در جریان معاملات امروز بازارهای جهانی شاخ MSCI سهام آسیا- پاسیفیک رشدی ۰٫۱ درصدی را تجربه کرد ولی شاخص نیکی ژاپن ۰٫۸ درصد افت کرد. همچنین دلار نیز در برابر سبد ارزهای دیگر رشدی ۰٫۳ درصدی را تجربه کرد.

در بازار طلا نیز اونس از اوج ۱۹۸۰ دلاری خود کمی عقب‌نشینی کرد و در محدوده ۱۹۶۰ دلاری معامله شد.

با این حال قیمت نفت پس از گزارش شگفت‌انگیز کاهش ذخایر نفتی امریکا اندکی رشد کرد. هر بشکه نفت برنت پس از افت ۰٫۴ درصدی در روز گذشته با ۰٫۶ درصد افزایش قیمت ۴۳ دلار و ۴۶ سنت معامله شد و قیمت هر بشکه نفت امریکا نیز با ۰٫۳ درصد رشد نسبت به روز معاملاتی قبل به ۴۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.

قیمت مس نیز از بالاترین سطح دو سال اخیر خود عقب‌نشینی کرد اگر چه به نظر می‌رسد روند صعودی قیمت مس با توجه به افزایش تقاضای صنعتی دوباره از سر گرفته شود.

به نظر می‌رسد با توجه به تحولات اخیر، تصمیم فدرال‌رزرو در خصوص بسته‌ کمکی ۱ هزار میلیارد دلاری به اقتصاد می‌تواند روند بازاراهای جهانی را تغییر دهد. بورس تهران نیز که روز گذشته در آغاز معاملات روند مثبتی را در پیش گرفته بود در نیمه دوم بازار با فشار عرضه مواجه شد و بخش بزرگی از رشد شاخص از بین رفت. احتمالا امروز نیز بورس واکنش چندانی به اخبار جهانی نداشته باشد و در نیمه نخست به روند معاملات روز گذشته خود ادامه دهد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر