|
کدخبر: 135780

گسترش نیوز از برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان گلستان گزارش می‌دهد

۴ هزار متر درخشش تخصصی در عرصه ساخت‌وساز

روز گذشته (۲۷ آبان) هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان با حضور مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران افتتاح شد.

نمایشگاه ۴ هزار متر درخشش تخصصی در عرصه ساخت‌وساز

۴۵ شرکت تولید‌کننده و صنعت‌گر از ۵ استان شامل گلستان، تهران، خراسان، مازندران و تبریز در این رویداد حضور فعال دارند. این رویداد ۴۰۰۰ متر مربع فضای مسقف نمایشگاهی را به خود اختصاص داده و گروه کالایی متنوعی شامل تجهیزات ساختمانی، تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، درب و پنجره و ماشین‌آلات وابسته، آسانسور و ماشین‌آلات وابسته، کاشی و سرامیک، سنگ‌های تزئینی، چینی و شیرآلات بهداشتی در آن ارائه شده است. گسترش‌نیوز از کم و کیف برگزاری این رویداد گزارش می‌دهد. با ما همراه باشید:

رشد صنعت ساختمان با ۳۵۰ گروه شغلی متنوع

بهمن حسین زاده در مراسم آغاز بکار هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اهمیت روز افزون نوآوری‌ها در صنعت ساختمانی و صنایع وابسته به لحاظ کیفی‌سازی و تنوع تولیدات، امروز یک ضرورت غیر قابل انکار است.

وی با یادآوری فرصت‌های صادراتی انواع محصولات باکیفیت صنعت ساختمانی کشور به ویژه در سال‌های اخیر گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک رویکرد جامع برای توسعه صنعتی کشور و تثبیت بازارهای صادراتی، ارتقای بهره‌وری در بخش‌های مختلف صنعتی را همسو با ظرفیت‌های صادراتی کشورهای همسایه را مورد توجه و در دستور کار قرار داده است.

حسین‌زاده اظهارکرد: همه سیاست گذاری‌های موجود با اولویت بهبود کیفیت تولیدات و در جهت تامین بازار‌های داخلی و با نگاه به فرصت‌های جدید صادراتی در حال انجام بوده و البته بخش خصوصی به عنوان عامل تعیین‌کننده در این بازار نقش پررنگی دارد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی افزود: با انتقال دانش فنی در بخش‌های مختلف تولید و با تکیه بر توان شرکت‌های فناور داخلی و همچنین ارائه مناسب آخرین محصولات در قالب ظرفیت‌های نمایشگاهی کشور، می‌توانیم همکارهای مشارکتی و البته سازنده‌ای با کشورهای همسایه، به ویژه کشورهای همسایه شمالی و CIS با زیرساخت‌های صادراتی بنادرو گمرکات داشته باشیم.

حسین زاده با اشاره به رشد صنایع ساختمانی کشور با ۳۵۰ شغل و رسته شغلی مرتبط افزود: با تقویت تولیدات داخلی و نوآوری‌های موجود در این صنعت، تسهیل در مسیر توسعه بازارها و تعاملات تجاری با سایر کشورها یک امر ضروری است.

رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی همچنین یادآور شد: تلاش‌های منسجم و موثری برای برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی صادرات محور در شرایط محدودیت‌های کرونایی در کشور صورت می‌گیرد و هر ساله ۱۰ نمایشگاه بین‌المللی تخصصی پر رونق مرتبط با صنعت ساختمان در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران و نمایشگاه استانی برگزار می‌شود که فرصت مناسبی برای توسعه صادرات، بازاریابی، برندسازی را در این صنعت فراهم می‌سازد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کاهش هزینه ها، اقتصادی بودن تولید و جلوگیری از افزایش قیمت تولیدات صنایع ساختمانی را مهم و الویت دار دانست و خاطر نشان ساخت: موانع و چالش‌های پیش روی صادرات و تجارت استان گلستان با کشورهای همسایه شمالی، آسیای میانه و آوراسیا باید برطرف گردد تا شاهد روند صعودی صادرات و گشایش‌های جدید تجاری باشیم.

رعایت پروتکل‌های ویژه نمایشگاهی در رویداد صنعت ساختمان

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان گلستان با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی و تغییر ساعت برگزاری نمایشگاه ها به گسترش نیوز گفت: حضور تولید کنندگان و واحدهای صنعتی توانمند استان گلستان در این نمایشگاه با توجه به اعمال محدودیت ها و تغییرات سختگیرانه و نظارت های دقیق، قطعا نشانگر تاثیرات برگزاری رویدادهای تخصصی در تمامی شرایط است که این مسئله میتواند به عنوان الگویی جدی و نقشی اساسی مطرح شود.

مهرداد یزدی همچنین تصریح کرد: استانداری استان گلستان، سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، سازمان توسعه تجارت، اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، شهرداری گرگان، اداره نظام مهندسی ساختمان استان گلستان، انجمن صنفی شرکت‌های ساختمانی و تاسیساتی استان گلستان، بانک مسکن، انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان استان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان، شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان و همچنین اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان در برگزاری این رویداد مشارکت و حضور موثر داشتند.

به گفته مدیرعامل نمایشگاه گلستان، مقامات دولتی، شهرداری‌ها، اتحادیه‌ها و تعاونی ها، شرکت‌های تعاونی ساختمانی، پیمانکاران، معماران، طراحان داخلی، مقامات عالی رتبه و صاحبان کسب و کار، تجار محلی، نمایندگان شرکت‌های بین‌المللی، شرکت‌های ساختمانی، مهندسین مشاور، برنامه ریزان شهری، مهندسان انبوه ساز، تولید‌کنندگان تجهیزات ساختمانی، شرکت‌های توزیع کننده، ، مهندسان و طراحان آسانسور، دانشجویان رشته‌های مرتبط ساختمانی و نشریات تخصصی از مخاطبان اصلی این رویداد به شمار می‌روند.

وی در پایان تاکید کرد: هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۲۷ آبان ماه بمدت ۴ روز از ساعت ۱۲ الی ۱۸ دایر بوده و شنبه هفته آینده به کار خود پایان خواهد داد.

تقدیر از مدیرعامل نمایشگاه استان گلستان

معاون وزیر صمت از تلاش‌های مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گلستان جهت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین اسکان ٥ هزار خانواده سیل زده در سال گذشته تقدیر کرد.

متن تقدیر نامه به شرح زیر است:

برادر گرانقدر جناب آقای مهندس مهرداد یزدی

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گلستان

باسلام. آن هنگام که خلوص نیست و صداقت پاک و انگیزه بالای خدمت عجین گشتن و تمام همت انسان در خدمتگزاری خالصانه معطوف گردد و مصداق روشنی از آیه شریفت " فَاسْتّبِقُواْ الْخَیرّاتِ " باشد هیچ متاع دنیایی جبران آن نخواهد شد، پس شایسته سزاوارترین ستودنی هاست.

لازم می‌دانم مراتب قدردانی و سپاس فراوان خود را از جنابعالی و تمامی همکاران گرامی که در سال جهش تولید با احساس مسئولیت و روحیه همکاری و تلاش خستگی ناپذیر در این شرایط سخت تحریم اقتصادی و همچنین شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و بین‌المللی همت خویش قرارداده‌اید اعلام نموده و از درگاه احدیت آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون و آینده‌ای سرشار از عزت را برای شما خواستارم.

امید است در پرتو توجهات خالق منان و عنایت حضرت ولی عصر ( عج ) در راه خدمت به اهداف مقدس جمهوری اسلامی موفق و موید باشید.

بهمن حسین زاده

ارسال نظر