|
کدخبر: 126373

اینجا در تصرف خودروهای چینی است + تصاویر

زمان برپایی نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۲۰ به علت شیوع جهانی کرونا دچار تغییراتی شد اما نهایتا در ۲۶ سپتامبر آغاز به کار کرد و تا ۵ اکتبر نیز ادامه دارد.

رویداد بزرگ خودروی پکن که با نام اتو چاینا نیز شناخته می‌شود؛ یکی از مهم‌ترین رویدادهای خودرویی کشور چین است که هر ۲ سال یکبار در پکن برگزار می‌شود. سابقه برگزاری نخستین دوره نیز به سال ۲۰۱۰ میلادی باز می‌گردد. هرچند تاریخ نمایشگاه ۲۰۲۰ به علت شیوع جهانی کرونا دچار تغییراتی شد اما نهایتا در ۲۶ سپتامبر آغاز به کار کرد و تا ۵ اکتبر نیز ادامه دارد.

در این دوره خودروهای آینده نگر متفاوتی به نمایش گذاشته شده‌اند که در ادامه تعدادی از آنها را مشاهده خواهید کرد:

Voyah iFree

خودروپکن۱

گروه دانگ فنگ از یک شاسی بلند الکتریکی مفهومی با برند Voyah رونمایی کرده است. پیش از این نیز سدان همین برند معرفی شده بود که در گروه خودروی عصر ایران به معرفی آن پرداختیم و جزییاتش اینجا در دسترس قرار دارد.

این محصول سطح بالا مجهز به سرویس‌های ناوبری هوشمند است و نسخه تولید انبوه آن نیز در سال آینده برای فروش معرفی خواهد شد. درباره ویژگی‌های فنی آن اطلاعاتی ارائه نشده است.

Beijing Radiance

خودروپکن۸

از این خودروی مفهومی به عنوان رقیب شرقی تسلا مدل اس در نمایشگاه نام برده شده است. محصول مذکور توسط گروه خودروسازی بایک معرفی شده و به عنوان یک الکتریکی خالص طراحی آینده نگری را نیز همراه خود دارد.

براساس اطلاعات موجود؛ این محصول دارای برد حرکتی ۸۰۰ کیلومتر خواهد بود.

Neta Eureka ۰۳

خودروپکن۲

اما ظاهرا دشمنان تسلا مدل ۳ تعداد زیادی دارند! به هر ترتیب مدل ۳ درحال‌حاضر شناخته شده‌ترین خودروی الکتریکی در سراسر جهان است و طبیعی است که رقبا برای ارائه محصولی مشابه آن تلاش کنند.

مفهومی Neta Eureka ۰۳ یکی از همین رقبا است که توسط کمپانی Neta معرفی شده است. این خودرو دارای برد حرکتی ۸۰۰ کیلومتر است. شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر Eureka ۰۳ برابر با ۴ ثانیه اعلام شده است.

از منظر ابعاد، برابر با ۴۸۰۰ میلیمتر در طول، ۱۹۹۹ میلیمتر در عرض و ۱۴۰۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۲۸۹۵ میلیمتر است.

گریت وال بلک بولت

خودروپکن۴

مدتی قبل پیکاپ آفرودی گریت وال از خانواده P را در گروه خودروی عصر ایران معرفی کردیم که جزییاتش اینجا در دسترس قرار دارد. اما در نمایشگاه پکن یک تریم آخر الزمانی با نام بلک بولت از آن به نمایش گذاشته شده که جزییات مشکی مات فراوانی به بدنه آن افزوده شده و در تصاویر مشاهده می‌کنید:

Ora Futurist

خودروپکن۵

یکی دیگر از مفهومی‌های متفاوت نمایشگاه است که توسط کمپانی چینی گریت وال معرفی شده است. این محصول ظاهری کلاسیک را در قالبی فناورانه ارائه کرده است. حتی طراحی کنسول اصلی آن در کابین به سبک مجصولات اواخر دهه ۵۰ میلادی انجام شده است. درباره جزییات پیشرانه این محصول تمام الکتریکی اطلاعاتی ارائه نشده است. درب‌های خودرو نیز در حالت خودکشی باز می‌شوند.

بستیون بی۷۰

خودروپکن۶

بستیون بی۷۰ سدان جدید چینی است که در کلاس متوسط از منظر ابعاد، قرار می‌گیرد. این خودرو در نمای ظاهری به‌ویژه بخش دماغه، الگوی محصولات خانواده CT کادیلاک را به مخاطب یادآوری می‌کند اما به هرترتیب حاصل کار یک سدان زیبا و جذاب به نظر می‌رسد.

Qoros Milestone

خودروپکن۷

مفهومی عجیبی که طراحی آن پر از زوایای تند و تیز است نظر بسیاری از مخاطبان نمایشگاه را به خود جلب کرده است. مایلستون از منظر ابعاد برابر با ۵۰۰۳ میلیمتر در طول، ۲۰۰۶ میلیمتر در عرض و ۱۳۹۷ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. اطلاعاتی درباره پیشرانه این مدل مفهومی ارائه نشده است.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر