|
کدخبر: 167180

ایمیدرو در حال اجرای برنامه اکتشاف در سه پهنه

رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: این سازمان در ۴۱درصد از مساحت استان فارس در حال انجام فعالیت‌های اکتشافی است.

معدن ایمیدرو در حال اجرای برنامه اکتشاف در سه پهنه

وجیه ا... جعفری در نشست با استاندار فارس، نمایندگان مجلس و مسئولان این استان ضمن بیان برنامه اکتشاف در سه پهنه در حال انجام است، تصریح کرد: این پهنه‌ها شامل «پهنه شمال» به مساحت ۱۷ هزار کیلومتر مربع، «پهنه ظرفیت یابی دولومیت جنوب» به مساحت ۲۸ هزار کیلومتر مربع و «پهنه ظرفیت یابی شهرستان ممسنی» به مساحت ۵۵ هزار کیلومتر مربع است.

وی ادامه داد: در پهنه شمال، فاز شناسایی و پی جویی ۵ هزار کیلومتر مربع در قالب ۱۴ محدوده در زمینه پلی متال (آهن، کروم، مس و منگنز) انجام می‌شود. این فاز در صورت شدت نیافتن بیماری کرونا تا پایان خرداد جاری به اتمام می‌رسد.

جعفری خاطرنشان کرد: در پهنه دولومیت، بر روی ۱۸۰ کیلومترمربع (به دلیل سیلیس بالا) در حال تست فناوری در مرکز تحقیقات کرج هستیم که امیدواریم تا شهریور به نتیجه رسد.

وی افزود: در پهنه ممسنی نیز ۷۵۰ کیلومتر مربع در قالب ۱۰ محدوده (۹ محدوده آهک و یک محدوده بوکسیت و فسفات) به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معرفی شده و طی هفته جاری جلسه دفاعیه با کارشناسان این سازمان برگزار می‌شود.

وی اظهارکرد: امیدواریم بتوانیم با ایجاد تفاهم با سازمان حفاظت محیط‌زیست استان، برنامه‌های اکتشاف محدوده‌های حفاظت شده را به پیش بریم. جعفری در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به فعالیت صنایع فولادی و اجرای طرح‌های توسعه فولادی استان فارس، ایمیدرو درصدد است تا شرایط تامین مواد اولیه مورد نیاز این واحدها را از معادن این استان فراهم کند. وی افزود: هدف ما در استان فارس، تامین مواد اولیه صنایع معدنی این استان در چارچوب قانون است.

در این نشست، عنایت ا... رحیمی، استاندار فارس، ابراهیم عزیزی، نماینده شیراز، رحیم زارع، نماینده آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان، فرهاد طهماسبی نماینده نی ریز، حمید ظهرابی، مدیرکل سازمان حفاظت محیط‌زیست استان فارس، حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و تعدادی از مسئولان شرکت‌های فولادی حضور داشتند.

منبع: ایمیدرو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...