|
کدخبر: 143050

انعقاد تفاهمنامه همکاری میان چادرملو و بانک تجارت

صبح امروز در مراسمی با حضور مدیران عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و بانک تجارت، تفاهمنامه همکاری‌های دو جانبه به امضا رسید. براساس این تفاهمنامه از این پس بانک تجارت متعهد می‌شود در قبال تمرکز فعالیتهای پولی و بانکی، اعم از ارزی و ریالی شرکت چادرملو و شرکت‌های زیر مجموعه، انواع خدمات مالی و بانکی را به این شرکت ارائه نماید.

معدن انعقاد تفاهمنامه همکاری میان چادرملو و بانک تجارت

این تفاهمنامه با اعتبار ۲ ساله منعقد شده است و در صورت توافق طرفین برای سال‌های بعد نیز قابل تمدید است.

ازجمله موارد مورد توافق طرفین، افتتاح انواع حسابهای ارزی و ریالی، تعیین حد اعتبار و گشایش انواع اعتبارات اسنادی داخلی و خارجی، صدور و تعیین حد اعتبار انواع ضمانت نامه‌های ارزی و ریالی، اعطای انواع تسهیلات در قالب عقود اسلامی، تامین مالی شرکت‌های زیر مجموعه از طریق انعقاد قراردادهای جداگانه، انجام کلیه امور مربوط به سهام، همچون پذیره‌نویسی و سبد گردانی توسط کارگزاری بانک تجارت، همچنین شرکت معدنی و صنعتی چادرملو موافقت کرد نسبت به انتقال بخشی از حسابهای شرکت و شرکت‌های زیر مجموعه به بانک تجارت اقدام نماید.

در آئین انعقاد این تفاهمنامه، مهندس ناصر تقی زاده مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت چادرملو با تشکر از همکاری‌های بانک تجارت که تاکنون با شرکت چادرملو داشته است اظهار امیدواری کرد: با انعقاد این تفاهمنامه، سطح همکاری‌های دو جانبه افزایش یابد. وی همچنین با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و مشکلات ناشی از تحریمهای ظالمانه افزود: بر این اعتقادم که توسعه اقتصادی کشور با اتکا به توانمندی‌های مالی و سرمایه گذاری‌های شرکت ‌های بزرگ معدنی و صنعتی بخوبی امکان‌پذیر است و با این اقدامات می‌توانیم بار بزرگی از روی دوش دولت برداریم چرا که در این شرایط نمی‌توان انتظار داشت دولت به تنهایی در جهت توسعه اقتصادی گام بردارد.

وی افزود چادرملو آمادگی کامل دارد تا با اجرای طرح‌های توسعه بخش خود و با استفاده از تسهیلات بانکی، مسیر توسعه و اشتغال را طی کند و خوشبختانه از حمایت‌های وزیر محترم صمت و مقامات استانی نیز برخوردار است.

دکتر دولت آبادی، مدیرعامل بانک تجارت نیز با تشکر از حسن نظر مدیرعامل چادرملو در توسعه روابط مالی با بانک تجارت و تقدیر از دیدگاههای توسعه گرایانه مهندس ناصر تقی زاده که در هر جا که مسئولیت پذیرفته‌اند منشاء خدمات ارزنده‌ای برای کشوربوده‌اند افزود: همانطوریکه پیشتر این بانک در پروژه عظیم شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج‌فارس به مناطق مرکزی ایران در تامین مالی آن سهیم بوده است، امیدواریم بتوانیم نقش اثر بخشی در تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌های در دست اقدام شرکت چادرملو و زیر مجموعه‌های آن نیز داشته باشیم.

در پایان این مراسم تفاهمنامه همکاری میان دو طرف امضا و مبادله گردید.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...