|
کدخبر: 166166

جزییاتی از تازه ترین سفر فضا نوردان به ماه

اسپیس ایکس قراردادی با ناسا امضا کرده تا فضاپیمایی را بسازد که دو فضانورد را به ماه می برد.

فناوری جزییاتی از تازه ترین سفر فضا نوردان به ماه

ناسا قراردادی ۲.۹ میلیارد دلاری با اسپیس ایکس امضا کرده تا فضاپیمایی برای ارسال فضانوردان به ماه تا سال ۲۰۲۴ میلادی بسازد.

این در حالی است که اسپیس ایکس برای دستیابی به این قرارداد با بلو اوریجین (متعلق به جف بزوس) و شرکت داینستیکس (یک پیمانکار دفاعی) رقابت می‌کرد.

قرارداد مذکور مربوط به توسعه نخستین لندر تجاری مخصوص حمل فضانوردان و بخشی از پروژه آرتمیس است. به گفته ناسا این لندر ۲ فضانورد آمریکایی را به سطح ماه می‌برد. استیو یوجیک ( Steve Jurczyk) مدیر فعلی ناسا طی یک کنفرانس ویدئویی در این باره گفت: باید هرچه زودتر روی ماه فرود بیاییم. اگر آنها بتوانند موفق شوند شانس فرود روی ماه را در ۲۰۲۴ میلادی داریم.

به گفته ناسا موشک استارشیپ ناسا دارای یک کابین بزرگ و دو هوابند برای پیاده روی فضانوردان روی ماه است. همچنین ساختار آن چند بار مصرف است و سیستم فرود برای سفر به ماه، مریخ و دیگر نقاط فضا طراحی شده است.

در همین راستا اسپیس ایکس ملزم است قبل از آنکه فضانوردان با لندر ماه سفر کنند، پرواز آزمایشی آن را انجام دهد. در پی این پیروزی ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس در توئیتر نوشت: ناسا عالی است!

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...