|

بخوانید :

کدخبر: 170126

رهبر معظم انقلاب در روز قدس سخنرانی می‌کنند

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز جمعه پیش‌رو (۱۷ اردیبهشت) مصادف با روز قدس خبر داد.

سیاست داخلی رهبر معظم انقلاب در روز قدس سخنرانی می‌کنند

 نصرت الله لطفی روز دوشنبه در نشست خبری بزرگداشت روز قدس در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به اینکه هیچگونه راهپیمایی و تجمعی برای روز جهانی قدس نخواهیم داشت؛ برنامه جایگزین آن سخنرانی رهبر معظم انقلاب در ساعت ۱۱ جمعه ۱۷ اردیبهشت خطاب به مردم ایران و جهان اسلام را به صورت زنده خواهیم داشت که از شبکه های داخلی و برون مرزی پخش می شود.

وی همچنین از برگزاری دو نشست تخصصی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۴ و ۱۵ اردیبهشت) خبر داد و گفت: یک نشست تخصصی با حضور نمایندگان حزب الله لبنان، جنبش اسلامی فلسطین و جنبش حماس در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار می شود. نشست دیگر روز پنجشنبه در مسجد امام صادق میدان فلسطین با حضور دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سفرای یمن و فلسطین در ایران و برخی شخصیت های خارجی بدون حضور مردم و با حضور اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

دو هفته پیش لطفی در نشست هم اندیشی و بزرگداشت یوم الله قدس اعلام کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا همچون سال گذشته راهپیمایی نخواهیم داشت و با در نظر گرفتن سلامت مردم و پرهیز از عادی انگاری ویروس کرونا به رسالت دینی و انقلابی خود در دفاع از آرمان قدس خواهیم پرداخت. با توجه به وضعیت کنونی ویروس کرونا و اعلام سیر صعودی فراگیری این ویروس تا نیمه اردیبهشت هیچ راهپیمایی برای روز قدس نخواهیم داشت و راهپیمایی خودرویی نیز منتفی است.

به گفته قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، ایران پرچمدار و منادی فلسطین و آرمان قدس شریف است و جهانیان و مردم فلسطین انتظار ویژه ای از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کانون و خاستگاه روز قدس دارد.

حضرت امام خمینی (ره) در شانزدهم مرداد ماه سال ۱۳۵۸ مصادف با سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ هجری قمری طی پیامی تاریخی خطاب به مسلمانان جهان درباره قدس و مساله فلسطین  فرمود: من طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم که اکنون، این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است و به ویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی پیاپی خانه و کاشانه ایشان را بمباران می‌کند.
ایشان افزودند: من از عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی می‌خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن،‌ به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‌تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب و طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام نمایند.

 

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...