|
کدخبر: 159367

واعظی: معطل ماندن لوایح FATF را به نفع مراودات بانکی نمی‌دانیم

واعظی در مورد لوایح FATF گفت: ما معطل ماندن این دو لایحه که در مجلس مصوب شده و مدت طولانی است که در مجمع باقی مانده به نفع مراودات بانکی نمی‌دانیم.

سیاست داخلی واعظی: معطل ماندن لوایح FATF را به نفع مراودات بانکی نمی‌دانیم

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور صبح امروز در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: مسئله برجام و بعد تحریم‌های ایران یک موضوع جدی است هم ما و هم بسیاری از کشورهای مختلف و ۵+۱ دنبال می‌کنند، اما لزوما آنچه بیان می‌شود دلیلی بر تایید سخنان آنها از سوی ما نیست.

وی در مورد طرح جدید مطرح شده از سوی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه اظهارکرد: روی این طرح دارد کار می‌شود.

واعظی در مورد لوایح FATF گفت: غیر از ما و کره شمالی بقیه کشورها چارچوب اولیه مربوط به مقابله با پولشویی که ما هم علاقه مند به رعایت آن هستیم را انجام می‌دهند. ما معطل ماندن این دو لایحه که در مجلس مصوب شده و مدت طولانی است که در مجمع باقی مانده به نفع مراودات بانکی نمی‌دانیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر روابط بانکی نداشته باشیم باید از طریق صرافی‌ها انتقال پول انجام دهیم که همان بحث دلالی است که قیمت‌ها را افزایش می‌دهد. مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیمی که در مورد FATF می‌گیرد را اعلام کند به چه دلیلی گرفته است. این خیلی بد می‌شود اگر در دولت بعد این لوایح FATF تصویب شود. همانطور که کسانی که در دولت قبل خودشان پیشنهاد دهنده این لوایح بودند الان به مخالفان این لوایح تبدیل شده‌اند.

واعظی در مورد گزارش پرونده هواپیمای اوکراینی گفت: این پرونده در قوه قضاییه است و من هم شنیدم عوامل آن را می‌خواهند معرفی کنند که دولت هم از این کار حمایت می‌کند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...