|

بخوانید :

کدخبر: 210210

مقصر گرانی مسکن کیست؟

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه اعضای این صنف مقصر گرانی مسکن نیستند گفت: مشاوران املاک قیمت‌ها را حتی الامکان پایین‌تر هم می‌آورند تا زودتر به سود خود برسند.

مصطفی قلی خسروی در مورد طرح ساماندهی بنگاه‌های املاک در مجلس اظهار کرد: سالهاست که صحبت از ساماندهی املاک و مستغلات می‌شود اما اتفاق خاصی نیفتاده است.

وی به چرایی این مطلب اشاره کرد و افزود: متأسفانه مجلسی‌ها بدون دعوت از اتحادیه و اتاق و کمیسیون نظارت چنین طرح‌هایی را به صورت خلق الساعه ارائه می‌کنند.

رئیس اتحادیه صنف املاک تهران با بیان اینکه قانون نظام صنفی نسبت به مشاوران املاک بسیار ضعیف است و باید اصلاح شود گفت: ما هم از طرح ساماندهی بنگاه‌های املاک در مجلس استقبال می‌کنیم اما حرف ما این است که از نظر و مشورت ما نیز استفاده کنند.

قلی خسروی با بیان اینکه مشاوران املاک مقصر گرانی مسکن نیستند اظهار کرد: مشاوران املاک قیمت‌ها را بالا نمی‌برند بلکه همیشه قیمت را حتی الامکان پایین‌تر هم می‌آورند تا زودتر به سود خود برسند اما مسئولان به محض اینکه کم می‌آورند تقصیرها را به گردن مشاوران املاک می‌اندازند.

وی خاطرنشان کرد: در خیلی از کشورهای پیشرفته افراد برای جواز گرفتن و مشاور شدن در این حوزه باید دو سال آموزش تخصصی ببینند.

رییس اتحادیه صنف املاک تهران با بیان اینکه «طرح ساماندهی بنگاه‌های املاک» حق و حقوق مشاوران املاک را نادیده می‌گیرد و در مواردی باعث تعدد جرم می‌شود گفت: نرخ و قیمت گذاری نباید ثابت باشد بلکه باید درصدی باشد و این مسئله در خیلی کشورها رایج است.

 

منبع: اقتصاد آنلاین
  • email@gmail.com ارسالی در

    كي بود كي بود ؟ من نبودم !
    اين عبا رتي استكه به هر "متولي" امور ك ه در كشور ايران مراجعه كنيم بايد بشنويم و ظاهراً "قانون جنگل" حاكم شده كه فقط هركي "پول" بيشتري داشت ه باشه، اون رئيس و همه كاره هست و قيمتها هم با هماهنگي اين افراد تعيين ميشه!!!

  • ناشناس ارسالی در

    مقصراصلی روحانی نامرداست

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...