|
کدخبر: 183861

این افراد وام ۱۰۰ میلیونی می گیرند + جزییات بازپرداخت

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: تسهیلات مسکن روستایی ۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۵ درصد و با بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است.

راه و مسکن این افراد وام ۱۰۰ میلیونی می گیرند + جزییات بازپرداخت

حمیدرضا سهرابی در خصوص آغاز پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی گفت: سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی تسهیلات دریافت می‌کنند؛ سال گذشته این تسهیلات ۵۰ میلیون تومان بوده است که بعد از روبرو شدن با تورم بالا با مساعدت هیئت دولت و سازمان برنامه و بودجه این تسهیلات با تصویب شورای پول و اعتبار به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن در ادامه گفت: بانک مرکزی ۸ بانک عامل را برای ارائه تسهیلات مسکن روستایی معرفی کرده است و سازمان برنامه و بودجه نیز تضمین نامه تسهیلات را ارائه کرده است.

وی گفت: در حال حاضر ۳ بانک صادرات، تجارت و کشاورزی ارائه وام ۱۰۰ میلیونی مسکن روستایی را به بانک‌های استانی خود ابلاغ کردند و پیش بینی می‌شود نهایتاً تا آخر هفته پرداخت‌ها آغاز شود.

 سهرابی با بیان این که پرونده‌ها در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن روستایی تشکیل شده است گفت: افرادی که شامل دریافت این تسهیلات می‌شوند دو دسته اند؛ این تسهیلات به متقاضیان روستایی و متقاضیان در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر پرداخت می‌شود.

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات که در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر هستند نیز شامل دو دسته می‌شوند؛ افرادی که واحد فرسوده دارند و می‌خواهند نوسازی کنند و افرادی که دارای زمین با کاربری مسکونی در بافت هستند که هر دو دسته باید پروانه ساخت دریافت کنند.

وی افزود: بر اساس ضوابط و مقررات ملی ساختمان با نظارت بنیاد مسکن طی چند مرحله با پیشرفت فیزیکی دریافت تسهیلات برای این افراد آزاد می‌شود.

سهرابی در خصوص جزئیات بازپرداخت تسهیلات مسکن روستایی گفت: این تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با کارمزد ۵ درصد و با بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است.

حمیدرضا سهرابی در ادامه تصریح کرد: اقساط این تسهیلات نیز ماهانه ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

منبع: میزان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...