|
کدخبر: 182474

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران + جدول

با گذشت بیش از یک هفته از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری، فایل‌های با قیمت‌های پیشنهادی تند و بیشتر از محدوده مورد انتظار در بازار مسکن کمیاب شده‌اند.

راه و مسکن قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران + جدول

برخی از موتورهای جست‌وجوی معتبر ملکی براساس داده‌هایی که از قیمت‌های پیشنهادی فروش مسکن در نواحی مختلف بازار در اختیار دارند، فایل‌های ملکی را بر اساس میانگین قیمت‌های پیشنهادی فروش، به سه دسته سبز، قرمز و بدون رنگ تقسیم می‌کنند.

در این دسته‌بندی فایل‌هایی با رنگ سبز نمایش داده می‌شود که قیمت پیشنهادی فروش آنها از دامنه مورد انتظار براساس فایل‌های موجود، پایین‌تر است. در مقابل قیمت فایل‌های قرمزپوش، بیشتر از محدوده مورد انتظار اعلام شده است. فایل‌هایی که قیمت پیشنهادی آنها در محدوده مورد انتظار (دامنه قیمتی قدری کمتر یا بیشتر از میانگین) قرار دارند، بدون رنگ شاخص نمایش داده می‌شوند.

طی دو سه روز اخیر تعداد فایل‌های قرمزپوش در این موتورهای جست‌وجو بسیار کاهش یافته و هر چه فایل جدید در این روزها در موتورهای جست‌وجو ثبت شده، عمدتا به‌عنوان فایل «به قیمت» شناخته می‌شود. به‌نظر می‌رسد تسری انتظارات کاهشی در میان فعالان بازار مسکن سبب شده فروشنده‌ها از قیمت‌گذاری‌های پرت یا خارج از دامنه قیمتی آخرین معاملات پرهیز کنند.

از سوی دیگر به گفته واسطه‌های ملکی با توجه به حضور بسیار کمرنگ خریداران در بازار مسکن، فروشنده‌ها فضا را برای افزایش قیمت پیشنهادی مناسب نمی‌بینند و به یقین رسیده‌اند که در بازار بدون مشتری، افزایش قیمت کالا یا خدمت، فقط موجب افزایش زمان انتظار فروش آن کالا یا خدمت خواهد شد. به این ترتیب به‌نظر می‌رسد فعلا انتظارات کاهشی در بازار مسکن جهت اصلی این بازار را تعیین کرده است.

مسکن+جدول

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...