|
کدخبر: 151131

تخلیه و بارگیری ۱۲ میلیون تن کالای اساسی در بندر امام

راستاد گفت: اقداماتی نظیر افزایش تعداد ایستگاه‌های بارگیری به ۱۸ ایستگاه و رسیدن به نرخ روزانه بارگیری ۵۷ هزار تن موجب شده که سهم ریلی از ۲ درصد به ۱۱ درصد افزایش پیدا کند.

راه و مسکن تخلیه و بارگیری ۱۲ میلیون تن کالای اساسی در بندر امام

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ۳۷ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری تعهد شده بخش خصوصی در بندر امام خمینی(ره) جذب شده است.

محمد راستاد در نشست مشترک فعالان و تأمین‌کنندگان کالاهای اساسی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بندر امام(ره) با حضور معاون اول رئیس جمهور، تصریح کرد: در ۱۰ ماهه امسال، ۱۲ میلیون تن کالای اساسی در بندر امام(ره) تخلیه و بارگیری شده است.

وی با اشاره به رشد حجم تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در سال‌های اخیر و نقش آفرینی بندر امام(ره) در تأمین غذایی کشور، بیان کرد: با توسعه ظرفیت و با مشارکت بخش خصوصی در راستای ایجاد شهر لجستیک غلات، میزان نگهداری کالای اساسی در این بندر به ۲۰ میلیون تن در سال رسیده است.

مدیرعامل سازمان بنادر، ایجاد ارزش افزوده با استقرار صنایع تبدیلی را از دیگر دستاوردهای بندر امام(ره) عنوان کرد و بیان کرد: احداث کارخانه‌های تصفیه شکر خام به ظرفیت تولید سالانه دو میلیون تن با تمرکز بر صادرات مجدد، روغن‌کشی و تصفیه روغن خام خوراکی به ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن، تولید بایواتانول سوختی به ظرفیت تولید سالانه ۹۰۰هزار لیتر، کارخانه تولید خوراک دام و طیور به ظرفیت تولید سالانه ۲۶۰ هزار تن، کارخانه تولید خوراک دام وطیور به ظرفیت تولید سالانه ۲۴۰ هزار تن و روغن کشی و تصفیه و بسته‌بندی روغن‌های خام خوراکی به ظرفیت تولید سالانه ۳۵۰ هزار تن از اهم پروژه‌ها است.

راستاد توسعه حمل‌ونقل ریلی را از دیگر اقدامات بندر امام خمینی(ره) برشمرد و افزود: اقداماتی نظیر افزایش تعداد ایستگاه‌های بارگیری به ۱۸ ایستگاه و رسیدن به نرخ روزانه بارگیری ۵۷ هزار تن موجب شده که سهم ریلی از ۲ درصد به ۱۱ درصد افزایش پیدا کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: احداث جاده کمربندی بندر امام خمینی(ره) به آبادان با هدف کاستن از بار ترافیک دورن شهری، تعریض مسیر دسترسی مجتمع بندری به شهر، زیرسازی رمپ و لوپ تقاطع غیر همسطح، توسعه گردشگری دریایی در خوزستان و کمک رسانی به بهبود کیفیت آموزش و بهداشت در شهر بندر امام خمینی(ره) از اهم اقدامات منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) برای توسعه پیرامون بندر و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی است.

منبع: وزارت راه و شهرسازی

ارسال نظر