|
کدخبر: 150886

ظرفیت جابجایی مسافر در فرودگاه آبادان ۲ برابر شد

امیرمکری گفت: با افتتاح پایانه جدید فرودگاه آبادان، ظرفیت پذیرش مسافر این فرودگاه ۸۰۰ هزار نفر در سال افزایش خواهد یافت.

راه و مسکن ظرفیت جابجایی مسافر در فرودگاه آبادان ۲ برابر شد

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: ظرفیت جابه‌جایی مسافر در فرودگاه بین‌المللی آبادان با افتتاح سالن اروند ۲ برابر افزایش یافت.

سیاوش امیرمکری شنبه در آیین افتتاح پروژه عمرانی فرودگاه آبادان با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری اظهارکرد: فرودگاه آبادان بر اساس عملکرد سال ۱۳۹۸ بیش از ۷۶۰ هزار اعزام و پذیرش مسافر و بیش از هفت هزار و ۳۰۰ فروند نشست و برخاست هواپیما را تجربه کرده است.

وی افزود: با افتتاح پایانه جدید فرودگاه آبادان، ظرفیت پذیرش مسافر این فرودگاه ۸۰۰ هزار نفر در سال افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: طرح‌های فرودگاه آبادان از جمله طرح‌های فرودگاهی دهه فجر است و شامل احداث پایانه جدید به مساحت هفت هزار و ۲۰۰ مترمربع، ساختمان جنبی به مساحت هزار متر مربع، محوطه‌سازی به مساحت ۳۵ هزار متر مربع به ارزش۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال به صورت مشارکت ۵۰ درصدی منطقه آزاد اروند و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است.

امیرمکری بیان کرد: بهسازی پایانه قدیم فرودگاه آبادان به مساحت هزار و ۷۰۰ مترمربع و محوطه‌سازی به مساحت ۲ هزار متر مربع به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال، بهسازی محوطه لندساید به مساحت ۱۵ هزار متر مربع به ارزش ۱۲ میلیارد ریال، اجرای سردرب جدید فرودگاه به ارزش ۱۵ میلیارد ریال، خرید، نصب و راه‌اندازی تجهیزات الکتریکال و مکانیکال شامل ۲ دستگاه موتور برق، ۲ دستگاه چیلر، ترانسفورماتور، هواساز و دیماند برق و اجرای شبکه هوایی برق به ارزش ۲۱۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های این فرودگاه است که امروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسیدند.

وی در ادامه اظهارکرد: زیرساخت‌های فرودگاهی آبادان نسبت به گذشته بهبود یافته است، بخش‌هایی از هوانوردی در این فرودگاه نیز نیازمند توسعه است که برای اجرا شدن آن به حمایت مقامات استان خوزستان و شهرستان آبادان نیاز است.

امیرمکری افزود: بعد از ۵۰ سال ظرفیتی در آبادان ایجاد شده و تلاش می‌کنیم سطح سرویس و خدمات دهی به مردم آبادان را ارتقا دهیم و با ایجاد پایانه کارگو نیز فعالیت اقتصادی در منطقه را توسعه خواهد یافت.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان نیز در این آیین گفت‌: بازسازی شبکه فاضلاب شهرهای آبادان و خرمشهر نیازمند ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است.

سید زین العابدین موسوی افزود: شهرهای آبادان و خرمشهر پس از گذشت ۳۲ سال از جنگ همچنان بار سنگین زیرساخت‌های زخم خورده از جنگ تحمیلی را به دوش می‌کشند.

وی با اشاره به مشکل شبکه فاضلاب ابن ۲ شهر اظهارکرد: خوشبختانه هفته گذشته هیات دولت هشت هزار میلیارد ریال اعتبار برای رفع بخشی از مشکلات شبکه فاضلاب آبادان و خرمشهر اختصاص داد.

موسوی بیان کرد: تا سال ۹۲ هیچ اقدام اساسی در این حوزه صورت نگرفته بود ولی در دولت تدبیر و امید اعتباراتی خوبی برای ۲ شهرستان آبادان و خرمشهر اختصاص یافت.

وی افزود: در دولت تدبیرو امید پیشرفت فیزیکی تصفیه خانه‌ فاضلاب در آبادان به ۸۵ درصد رسید که امیدواریم بزودی شاهد افتتاح آن باشیم.

فرماندار آبادان با اشاره به افتتاح سالن اروند فرودگاه آبادان گفت: این طرح با حمایت سازمان منطقه آزاد اروند به بهره‌برداری رسید تا برای نخستین بار در دولت تدبیر و امید شاهد نوین‌ترین سالن هواپیمایی در جنوب غرب کشور باشیم.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری شنبه به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، بررسی مسائل و مشکلات اقتصادی استان و همچنین پیگیری طرح‌های در دست اجرا در استان خوزستان وارد فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان شد.

وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست معاون اول رئیس‌جمهوری را در سفر به استان خوزستان همراهی می‌کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر