|
کدخبر: 179410

فوری / شرایط جدید ثبت ‌نام خودرو اعلام شد

کمیته خودرو که تعیین‌کننده شرایط ثبت‌نام و محدودیت‌ها برای طرح‌های فروش خودروسازان است، شرایط جدید ثبت‌نام خودرو را اعلام کرد.

خودرو فوری / شرایط جدید ثبت ‌نام خودرو اعلام شد

براساس مصوبه این کمیته، دو شرط از شرایطی که تاکنون اعمال می‌شده، در طرح‌های پیش‌فروش حذف می‌شود.

از ابتدای آغاز طرح‌های فروش خودروسازان در قالب فروش فوق‌العاده با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه و پیش‌فروش‌های یکساله، کمیته خودرو با هدف دستیابی مشتریان واقعی به خودرو و حذف تقاضا‌های کاذب که سبب اختلال در بازار می‌شود (خرید دلالان از کارخانه با قیمت مصوب و فروش در بازار آزاد) شرایط و محدودیت‌هایی را مصوب کرد.

از جمله این شرایط می‌توان به اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی، دارا نبودن پلاک فعال شخص متقاضی، ماندن سند و فاکتور فروش خودرو به مدت یک سال در رهن شرکت‌های خودروساز، تعلق شماره حساب و شماره تماس به شخص متقاضی و فاصله دست‌کم ۴۸ ماه از آخرین زمان ثبت‌نام یا تحویل خودرو از شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا اشاره کرد.

در طرح‌های سال ۱۳۹۹ که همزمان با عید فطر سال گذشته آغاز شد، تا ابتدای اسفند، مهلت مراجعه به شبکه خدمات پس‌از فروش سه ماه بود، اما در فروش‌های اسفند به بعد به پنج ماه افزایش یافت.

اکنون که به تازگی دو طرح فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو و سایپا به تازگی برگزار شده و قرعه‌کشی آن‌ها نیز انجام شده است، قرار است در راستای استمرار آرامش بازار و حذف رفتار‌های سودجویانه، در طرح‌های پیش فروش پیش‌رو شرایط جدید ثبت‌نام خودرو اعمال شود.

حذف دو شرط در ثبت‌نام طرح‌های پیش‌فروش خودرو

الزام در رهن بودن یکساله سند خودرو‌ها و ممنوعیت ثبت‌نام و صدور فاکتور نزد مجموعه‌های سایپا و ایران‌خودرو در ۴۸ ماه گذشته، دو شرطی است که قرار است حذف شوند.

مجید باقری، قائم مقام فروش گروه خودروسازی سایپا، در حاشیه برگزاری قرعه‌کشی آخرین طرح فروش فوق‌العاده چند محصول خود که اخیرا برگزار شده است، ضمن تایید این خبر، گفت: با حذف برخی از محدودیت‌هایی که در گذشته و با دستور کمیته خودرو وزارت صمت به منظور کنترل التهابات کاذب بازار خودرو اعمال شده بود، تعداد بیشتری از مردم امکان ثبت‌نام و خرید خودرو از کارخانه را خواهند داشت و این امر کمک خواهد کرد که قیمت خودرو در بازار به صورت هیجانی افزایش پیدا نکند.

با توجه به اینکه این دست از تصمیمات کمیته خودرو برای هر دو خودروساز اعمال می‌شود، این موضوع از گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز پیگیری شد و این شرکت خودروساز نیز پاسخ داد که برای تعدادی از محصولات حتی برای فروش‌های فوق‌العاده نیز این تصمیم اجرا خواهد شد که به‌زودی در اطلاعیه طرح‌های فروش اعلام می‌شود.

منبع: تجارت نیوز
  • حمید شنبدی لنده ارسالی در

    آقایان یعنی آن کس که 2 سال پیش هم خودرو گرفته دوباره میتواند برنده شود و ما که 2 0 سال است خودرو نگرفته ایم و بعد از 23 ب ار ثبت نام که برنده نشده ایم باز هم برند ه نمیشویم بنازم به عدالت شما . مدیرانی ک ه شما باشید بهتر از این نمیشود .

  • حسین بیاتی ارسالی در

    بکوبیدبرسراین ملت بدبخت
    ازدست این مسئولین بی کفایت
    چیکاربایدکرد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...