|
کدخبر: 168447

حمایت مجلس شورای اسلامی از طرح های توسعه ای ایران خودرو

شرکت ایران خودرو در سال گذشته به رغم وجود مشکلات اقتصادی و موقعیت دشواری که محصول تحریم خارجی از طرفی و سیاست‌های اقتصادی غلط در صنعت خودرو از طرفی دیگر بوده، توانست با اتکا به مدیریت توانمند و پرسنل کارآمد سطح تولید و کیفیت خودروهای خود را همچنان بالا نگه دارد.

خودرو حمایت مجلس شورای اسلامی از طرح های توسعه ای ایران خودرو

محمد مفتح نماینده همدان در ادوار پیشین مجلس، نگاهی به عملکرد ایران خودرو در سال ۹۹ و سال جاری دارد.

مفتح به کارنامه ایران خودرو به عنوان مهمترین شرکت خودروسازی در ایران اشاره کرد و گفت: عملکرد ایران خودرو از ابعاد مختلف قابل توجه است. به عنوان مثال رشد قابل توجه تولید در این شرکت در سال ۹۹ در مقایسه با سنوات گذشته، به رغم وجود مشکل نقدینگی و موانع تولید، قابل تحسین است.

وی ادامه داد: این خودرو ساز در داخلی سازی قطعات های‌تک و توسعه محصولات جدید و قوای محرکه عملکرد خوبی در سال جهش تولید داشته است.

مفتح تاکید کرد: نوآوری ، خلاقیت و عرضه محصولات جدید و توجه به جوانان از مهمترین اقدامات تیم مدیریتی گروه صنعتی ایران خودرو است و از طرح های توسعه ای این خودرو ساز حمایت می کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بااشاره به برنامه های ایران خودرو در سال ۱۴۰۰ افزود: افزایش ۲۵ درصدی تولید ، افزایش سهم برند ایران خودرو در سبد محصولات و احیای صادرات ، خاطر نشان کرد: طراحی و تولید خودرو تارا ، به عنوان نماد شکست تحریم ها است و این خودرو قابلیت صادرات به بازارهای منطقه ای را دارد.

وی مهمترین چالش های صنعت خودرو درسال جاری را قیمت گذاری غلط و دستوری ، قوانین و مقرارت ضد و نقیص ، تداوم خودتحریمی ها عنوان کرد و افزود: این قیمت گذاری برروی کیفیت قطعات اثر می گذارد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با رفع چالش های پیش روی صنعت خودرو می توان به آینده این صنعت خوشبین بود.

محمد مفتح اظهارداشت: پویایی و قدرتمندی صنعت خودروسازی برای رونق اقتصادی و صنعتی کشور و همچنین بحث اشتغال بسیار مهم است، به رغم داشتن چنین اهمیتی، سیاست های غلط اقتصادی در تنظیم بازار و قیمت گذاری دستوری، بستری را برای ضرر مردم و خودروساز فراهم کرده است.

منبع: اقتصاد سالم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...