|
کدخبر: 164846

مسافران مترو مراقب باشند

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حضور کمتر از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در مترو خطر کمتری در انتقال کرونا دارد،‌گفت: با تعطیلی برخی از اصناف و مشاغل در پایتخت حمل و نقل عمومی خلوت‌تر شده است.

جامعه مسافران مترو مراقب باشند

 محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر درباره طرح جامع پسماند اظهار داشت: این طرح مطالعات آن سال ۹۷ آغاز شد و مهندسین مشاور بررسی‌های لازم را روی آن انجام دادند و مرکز تحقیقات شهرداری و کمیسیون‌های شورای شهر نیز پیگیری و بررسی‌هایی در مورد آن انجام دادند.

وی افزود: طرح جامع پسماند امروز در شورای شهر به تصویب رسید و لازم است که رسانه‌ها کمک کنند مردم این طرح را بشناسند تا همکاری‌های لازم برای اجرای آن صورت گیرد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: کاهش زباله، تفکیک زباله، به حداقل رساندن شیرابه‌های زباله همچنین تأمین انرژی از پسماندها و رفع معضل زباله‌گردی از مزایای اجرای طرح کاهش پسماند است و می‌تواند این طرح نتایج مؤثری را به همراه داشته باشد.

هاشمی درباره وضعیت کرونا در پایتخت گفت: آمار اعلام شده از سوی بهشت‌زهرا (س) همچنان در حال افزایش است و از عدد ۱۵ مورد در روز به بیش از ۷۰ مورد رسیده‌ایم و این آمار بیشتر هم خواهد شد.

وی تأکید کرد: ضمن لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان راه‌حل اصلی تأمین واکسن است که امیدواریم به صورت جدی‌تر این مسأله محقق شود.

رئیس شورای شهر تهران درباره تأثیر حمل و نقل عمومی در شیوع کرونا گفت:‌بر اساس آخرین داده‌های اعلام شده از سوی کشورهای توسعه‌ یافته اگر زمان حضور در مترو کمتر از ۱۵ دقیقه باشد خطر کمی در مورد انتقال کرونا است ولی حضور بیش از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه انتقال کرونا را افزایش می‌دهد.

هاشمی گفت: با تعطیلی برخی از اصناف حمل و نقل عمومی کمی خلوت‌تر شده است.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...