|
کدخبر: 163767

ایران رکورد جهان را شکست

در سال 99، ایران رکورد کشفیات مواد مخدر را شکست و با بالاترین میزان کشف در تاریخ ایران و جهان، کتبا مورد تقدیر سازمان ملل قرار گرفت.

جامعه ایران رکورد جهان را شکست

اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه جشنواره یاریگران زندگی تمرکز بسیار خوبی در اقدامات مقابله‌ای داشته است، افزود: در سال ۹۹ ایران رکورد کشفیات مواد مخدر را شکست و با بالاترین میزان کشف در تاریخ ایران و جهان کتبا مورد تقدیر سازمان ملل متحد قرار گرفت.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهارکرد: این رکورد بی‌نظیری بود که در کنار افزایش ضربه به بنیان‌های اقتصادی قاچاقچیان مواد مخدر ایجاد شد؛در حالی که میزان تولید مواد مخدر در افغانستان نسبت به سال قبل افزایش پیدا نکرد؛ البته میزان تولید نسبت به ۲۰ سال پیش ۵۰ برابر شده است.

مومنی یادآور شد: این تمرکز بر مقابله با مواد مخدر این باور را در بسیاری ایجاد کرده که در حاکمیت و دولت تلاش کنند مواد مخدری نباشد و کسی مصرف نکند. به عبارتی مقابله با ورود، عرضه و مصرف مواد مخدر را اگر افزایش داده و مصرف آن را کم کنیم این باور درستی است و وظیفه همه ماست که در این خصوص تلاش کنیم؛ البته شرط لازم بوده اما کافی نیست.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از رونمایی از دو داروی مؤثر در درمان اعتیاد ظرف یکی دو هفته آینده خبر داد و گفت: اکنون در درمان متمرکز بر کاهش آسیب هستیم؛ یعنی نگهداری معتادان در شرایطی که از این که هستند بدتر نشوند. مومنی یادآور شد: در حوزه درمان نباید ۸۰ درصد معتادان دوباره به اعتیاد برگردند اما اکنون این موضوع برعکس است و بیش از ۸۰ درصد از معتادان دوباره به اعتیاد روی می‌آورند.

 

 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...