|
کدخبر: 159994

امسال دولت به شهرداری ها چقدر اعتبار داد؟

سخنگوی دولت گفت: : امسال دولت به مدیریت شهری تهران و شهرداری‌های کشور ۲ هزار و ۱۰۳ میلیارد تومان اعتبار داده است.

جامعه امسال دولت به شهرداری ها چقدر اعتبار داد؟

"محمدباقر نوبخت" معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر ادامه حمایت دولت از شهرداری‌ها برای توسعه حمل‌ونقل عمومی، اعلام کرد: امسال دولت به مدیریت شهری تهران و شهرداری‌های کشور ۲ هزار و ۱۰۳ میلیارد تومان اعتبار داده است.

نوبخت روز شنبه در حاشیه آیین امضای تفاهمنامه بازسازی کامل ۳۱ رام قطارهای متروی تهران و افتتاح ایستگاه‌های یادگار امام (ره) و شهید ستاری در جمع خبرنگاران اعلام کرد: حمایت دولت از شهرداری‌ها برای توسعه حمل‌ونقل عمومی ادامه خواهد یافت.

وی افزود: قبلا برای رفاه مردم در جهت مشارکت و حمایت از مدیریت شهری تهران عمدتا در ساخت ایستگاه‌ها و زیرساخت‌های مترو همکاری می‌کردیم که سازمان برنامه و بودجه ۱۸۵۰ میلیارد تومان تعهد مالی خود را انجام داد.

معاون رئیس‌جمهوری ادامه داد: همچنین قرار شد علاوه بر احداث مترو در جهت ساخت واگن و قطار هم بتوانیم این همکاری را داشته باشیم که خوشبختانه از امسال برای نوسازی اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها هم با شهرداری تهران قرارداد بستیم و الان این موافقت نامه محصول همین همکاری‌ها است.

وی در پاسخ به سوالی درباره امکان کمک دولت به دریافت ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت متعلق به شهرداری که هنوز آزاد نشده، گفت: چون من الان باخبر شدم که شهرداری با بانک مرکزی این مشکل را دارد، قطعا از طریق ستاد اقتصادی دولت آن را پیگیری می‌کنم تا شهرداری تهران که هر امکان مالی داشته باشد در حمل‌ونقل و رفاه مردم تاثیر دارد. این مشکلش حل شود.

۱۰۵ واگن مترو داخلی‌سازی می‌شود

همچنین شهردار تهران نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: طرح عظیم قرارداد ساخت ۱۰۵ واگن مترو داخلی گام اول خودکفایی در واگن‌سازی است.

پیروز حناچی اظهارکرد: امروز مراسم امضای تفاهمنامه ساخت ۱۰۵ واگن متروی ملی را با شرکت واگن‌سازی تهران و شرکت متروی تهران را داشتیم و همچنین تفاهمنامه بازسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی و بازسازی ۳۱ قطار قدیمی مترو که با اعتبارات مورد حمایت سازمان برنامه و بودجه انجام می‌شود، هم به امضا رسید و همچنین دو ایستگاه یادگار امام و شهید ستاری با حضور معاون رئیس‌جمهوری را افتتاح کردیم.

وی درباره تاثیر این برنامه‌ها بر شرایط حمل‌ونقل شهر گفت: افتتاح هر ایستگاه مترو حدود ۳۵ هزار مسافر به ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه می‌کند و همچنین با افتتاح ایستگاه‌های تبادلی حدود ۵۰ هزار نفر به ظرفیت مترو اضافه می‌شود.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: بازسازی قطارهایی که قبلا نیاز به اورهال داشتند نیز تاثیر زیادی روی ایمنی حمل‌ونقل ریلی خواهد داشت، بطوریکه تولید ۱۰۵ واگن قدم اول برای خودکفایی این طرح عظیم خواهد بود.

مراسم افتتاح ۲ ایستگاه یادگار امام (ره) و شهید ستاری در خط ۶ مترو تهران با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور، حجت‌الاسلام محمد حسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران و همچنین پیروز حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در محل کارخانه واگن‌سازی تهران برگزار شد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...