|
کدخبر: 140927

خبر خوش وزیر صمت به صادرکنندگان و فعالان اقتصادی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات کالا از ایران به ۱۵ کشور همسایه امسال ۵۰ درصد افزایش یافته است.

تجارت خبر خوش وزیر صمت به صادرکنندگان و فعالان اقتصادی

علیرضا رزم‌حسینی در نشستی با فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به وضعیت مطلوب صادرات ایران اظهارکرد: این میزان رشد صادرات ‌در ۱۷ قلم صنعتی بوده و ان‌شاالله با کمک فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و تولیدکنندگان، ثروت کشور به جایگاه اصلی خود می‌رسد.

وی، آمار افزایش ۵۰ درصدی صادرات کالا از ایران به کشور‌های همسایه را در هشت ماهه نشان از وضعیت مطلوب جایگاه ایران در بازار‌های جهانی دانست و افزود: جلوگیری از رانت خواری و واردات در مقابل صادرات از مهم‌ترین خواسته‌های فعالان اقتصادی دراین نشست اقتصادی بود.

رزم‌حسینی صادرکنندگان را مجاهدان اقتصادی معرفی کرد و گفت: برای تامین نیاز کارخانه‌ها از خارج سامانه نیمایی ارز متقاضیان می‌توانند در سامانه نیمایی ارز را به فروش برسانند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ‌تفویض اختیار به ستاد تنظیم بازار استان‌ها و استانداران برای نظارت و کنترل بیشتر قیمت‌ها در بازار داده شده است، تصریح کرد: در زمینه جهش تولید و سرمایه در گردش ۵۰ هزار میلیارد تومان در شورای پول و اعتبار برای سرمایه در گردش مصوب شد و فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی می‌توانند از آن استفاده کنند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر