|
کدخبر: 75616

۲۳ نماد بورسی متوقف شد

جدول ارائه شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران حاکی از توقف ۲۳ نماد معاملاتی به دلایل مختلف از تاریخ ۱۳ شهریور ۹۵ تا روز گذشته است.

گسترش نیوز: براساس این جدول نماد کنتورسازی ایران (آکنتور) از تاریخ ۱۳ شهریور ۹۵ به علت تعلیق نماد معاملاتی متوقف است که این نماد به عنوان قدیمی‌ترین نماد معاملاتی متوقف در بازار سرمایه محسوب می‌شود.

بعد از این نماد، نماد بانک انصار (وانصار) از تاریخ ۶ مرداد ۹۷ به علت تعلیق نماد معاملاتی متوقف است که علت آن مربوط به مصوبه سران قوا مبنی بر ادغام بانک‌های نظامی و انتظامی در بانک سپه است.

گفتنی است، بیش از نیمی از نمادهای متوقف در بورس مانند گروه پتروشیمی س. ایرانیان (پترول )، صنایع سیمان دشستان (سدشت)، سیمان شرق (سشرق)، سیمان شمال (سشمال)، س. صنایع شیمیایی ایران (شیران)، صنعتی بهشهر (غبشهر) و بانک کارآفرین ایران (وکار) مربوط به برگزاری مجمع عمومی است که براساس روال گذشته بعد از برگزاری مجمع نماد این شرکت‌ها باز و قابل معامله خواهد شد.

همچنین ۱۰ نماد کویر تایر (پکویر)، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی (تکشا)، قطعات اتومبیل ایران (ختوقا)، فنر‌سازی خاور (خنفر)، آذرداروسازی زهراوی (دزهراوی)، سیمان فارس (سفار)، کشت و صنعت پیاذر (غاذر)، پارس سرام (کسرام)، لیزینگ ایرانیان (وایران)، واسپاری ملت (ولملت) به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی در ۱۵ روز متوالی متوقف شدند.

دو نماد کنترل خوردگی تکین کو (رتکو) و مس شهید باهنر (فباهنر) نیز به علت تعلیق نماد متوقف و قادر به معامله نیستند.

در پایان نماد لیزینگ ایران (ولیز) و سرمایه‌گذاری نیرو (ونیرو) به علت افشای اطلاعات بااهمیت گروه «ب» متوقف شده‌اند.

jadvalnamadi5.jpg

منبع: ایرنا

ارسال نظر