|
کدخبر: 189495

معامله مشکوک ۴ سرمایه گذاری در بورس

در روز رشد ۳۴ هزار و ۹۶۲ واحدی شاخص، زیرمجموعه ایران خودرو، هلدینگ دارویی، چهار شرکت سرمایه گذاری به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معامله مشکوک ۴ سرمایه گذاری در بورس

در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با تعادل میان خریداران و فروشندگان در مدار مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد ۳۴ هزار و ۹۶۲ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۳۵۱ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۵.۸ و ۲.۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سایپا، بانک تجارت، ذوب آهن به همراه گروه بهمن با داد و ستد بیش از ۴۴۹، ۳۸۰، ۲۶۸ ، ۲۴۰ و ۲۳۹ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۹ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، خوراک دام پارس شرکت حاضر در بازار دوم بورس با افت ۳.۸ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۳۰.۳ هزار سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های آزمایش، سرمایه گذاری کوه نور، مهرام، تجهیز نیروی زنگان، جام دارو، سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران، نورد و لوله اهواز، لیزینگ ایران، ایران خودرو دیزل، سرمایه گذاری دارویی تامین، کاشی سینا، سرمایه گذاری کرمانشاه، سرمایه گذاری سامان گستر اصفهان و تابان نیرو سپاهان مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور زیرمجموعه ایران خودرو، هلدینگ دارویی، چهار شرکت سرمایه گذاری به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...