|
کدخبر: 186975

معاملات مشکوک یک بانک در بورس

در روز افت ۸۳۲۶ واحدی شاخص، بانک فرابورسی، یک پالایشی، شرکت بیمه ای به همراه ۱۲ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک یک بانک در بورس

در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش منفی آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۸۳۲۶ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۰۲ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۶.۳ و ۱۰.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی با داد و ستد بیش از ۳.۹ میلیارد سهم و ایران خودرو، گروه بهمن، بانک تجارت به همراه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان با تقاضای ۵۴۲، ۴۸۳ ، ۴۴۱ و ۴۳۳ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۷ تا هفت برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، سازه پویش شرکت حاضر در بازار دوم بورس با افت ۹.۷ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۳.۲ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های مس تکنار، فارسیت اهواز، بانک دی، گسترش قطعه سازی کمند، پرمیت، خوراک دام پارس، پارس سوییچ، تامین مسکن جوانان، بیمه سینا، پالایشگاه شیراز، بهداشتی ساینا، فرآورده های سیمان شرق، فن آوا و سرمایه گذاری خوزستان مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک دی، پالایشگاه شیراز، یک شرکت بیمه به همراه ۱۲ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...