|
کدخبر: 182430

دو توصیه مهم به بورس بازان

وضعیت این روزهای بورس به گونه ای است که برخی سرمایه گذاران را به روزهای آینده و سودآوری این بازار امیدوار می‌کند اما اگر سرمایه گذاران برخی توصیه ها را جدی نگیرند، مثبت شدن بورس در روزهای اخیر بیشتر شبیه در باغ سبزی خواهد بود که سرمایه ها را خواهد بلعید.

بورس دو توصیه مهم به بورس بازان

سرمایه گذاران بورس با دقت فعل و انفعالات بازار را در روزهای اخیر زیرنظر دارند تا اگر بازار سهام در آستانه جهش و سودآوری است از رشد بازار جا نمانند. بررسی روند بازار سرمایه حکایت از آن دارد که نشانه هایی از مثبت بودن و سودآوری بازار نمایان شده است اما سرمایه گذاران برای کنترل ریسک خود باید برخی نکات و توصیه ها را نیز از نظر دور نکنند.

توصیه کارشناس اول

حمید میرمعینی، کارشناس بازار سرمایه وضعیت بازار را این گونه تحلیل کرده است: اتفاق‌های متعددی منجر به مثبت شدن بازار در روزهای اخیر آن هم به صورت متوالی شده است. مثبت بودن گزارش‌های شرکت‌ها، انتظار بازگشت تورم به اقتصاد و از سوی دیگر بعد از ریزش ۹ ماهه‌ اخیر، بسیاری از سهم‌ها به نقاط جذابی رسیده‌اند. با وجود همه این عوامل پیش‌بینی می‌شد که بازار روند رو به رشد را آغاز کند و روند بازار در روزهای اخیر هم نشان‌ می‌دهد پیش‌بینی‌ها اشتباه نبوده است.

وی سرمایه گذاران توصیه می کند از معاملات عجولانه پرهیز کنند چرا که به باور او هنوز زود است که بگوییم روند رو به رشد پایدار است، بدون اینکه بازده منفی داشته باشد و احتمالا ظرف یکی، دو روز آینده ما شاهد نوسان منفی در بازار خواهیم بود.

توصیه کارشناس دوم

سپهر کشاورز، کارشناس بازار سرمایه هم بر این باور است که بعد از افت ۷۰ درصدی که در یک سال اخیر در بازار داشتیم دیگر ریزشی برای بورس نمی‌توان تصور کرد. از سوی دیگر بحران سیاسی و خارجی هم نداریم و تحریم‌ها هم رو به حل‌وفصل شدن است، سایر بازارها هم مانند بازار طلا، دلار و مسکن که رقیب‌های بازار سرمایه هستند هم اشباع شده‌اند بنابراین به نظر می‌رسد که باید در آینده، بورس با ثبات‌تر و رو به مثبتی داشته باشیم.

او به سرمایه گذاران توصیه کرده است که اشتباهات گذشته خود را تکرار نکنند و با احتیاط و آگاهی دست به معامله بزنند.

وی منظور خود را این گونه توضیح داده است که سهامداران باید همیشه مدیریت ریسک انجام دهند و پرتفوی‌شان را متنوع کنند و همچنین مهم‌تر از همه از هیجانات دوری کنند. آنچه مسلم است نباید در کوتاه‌مدت فروش سهام داشته باشند و اگر منابعی دارند که غیرضروری است توصیه می‌کنیم که به بورس بیاورند.

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...