|
کدخبر: 157940

۸ پیشنهاد به رئیس جمهور آینده درباره بورس

وزیر سابق جهاد کشاورزی ۸ پیشنهاد به رئیس‌جمهوری آینده درخصوص بورس و اولویت اصلاح وضعیت بخش‌های اقتصادی و راهکار‌های حل مشکلات ارائه کرد.

بورس ۸ پیشنهاد به رئیس جمهور آینده درباره بورس

صادق خلیلیان با ارائه ۸ پیشنهاد به رئیس‌جمهوری آینده درخصوص اولویت اصلاح وضعیت بخش‌های اقتصادی و راهکار‌های حل مشکلات به فارس گفت: اولویت اول حمایت از تولید در بخش‌های صنعت و کشاورزی است تا با ایجاد یک جهش اقتصادی، تورم کنترل شود و نرخ بیکاری کاهش یابد.

اصلاح نظام بانکی و بورس، نحوه تعامل و ارتباط این دو با هم برای تامین مالی نیازهای مالی مردم و فعالان اقتصادی یکی از اولویت‌های دولت آینده باید باشد. بانک‌ها به سمت تامین نیاز نقدینگی کوتاه مدت مردم و بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط و بخش کشاورزی سازماندهی شوند و بورس وظیفه تامین مالی بلند مدت و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ را داشته باشد.

نظارت بر شرکت‌های کارگزاری بورس و ساماندهی آنها نیز از اهمیت برخوردار است. نباید بانک‌ها و بورس محل رانت و فساد اقتصادی همچون چند سال اخیر باشند و نظارت بر عملکرد آنها در اولویت قرار بگیرد.

ایجاد بانک اطلاعات جامع خانوارها و فعالان اقتصادی ظرف یکسال در چارچوب برنامه هفتم توسعه بسیار ضروری است.

بودجه سالانه اعم از بودجه عمومی دولت و شرکت‌ها و موسسات دولتی به‌صورت عملیاتی تنظیم شود. وابستگی بودجه به نفت کاهش یافته و درآمدهای نفت و گاز به سمت اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته سوق یابد.

اصلاح نظام اداری، کوچک‌سازی و چابک سازی، حذف دستگاه‌ها و قوانین موازی و مازاد، انتخاب مدیران بر اساس طی مراحل مدیریتی و از درون هر دستگاه بر اساس تخصص، سابقه کار، توانایی مدیریتی و پاک دستی انجام شود.

پرداخت یارانه‌های نقدی و غیر نقدی از طریق حذف هر نوع رانت قیمتی و ارزی بر اساس طرحی که در سال ۹۷ به مسئولان عالی رتبه نظام توسط اینجانب و تعدادی از اساتید دانشگاهی ارائه شد با یک زمانبندی پنجساله (طی برنامه هفتم توسعه) ساماندهی شود.

گمرکات، مناطق آزاد و ویژه، بازارچه‌های مرزی و کولبران برای ساماندهی یک تجارت سالم و مبارزه با قاچاق کالا از اقدامات اولویت دار و ضروری دولت آینده برای ایجاد یک اقتصاد سالم و حمایت از تولیدات ملی اقدام کنند.

 

منبع: بورس پرس
 • نامی ارسالی در

  مسئولین بی کفایت برید بازار ببینید چه خبره . چقدر گرونیه چقدر تورمه شرمنده خانواده شدیم خدا هر چی درد و بلاست بریزه به جونتون . چندرغاز سرمایه رو هم که در بورس بود نابود کردید رفت . موقع انتخابات سرو کله همتون پیدا میشه که باز هم سر مردم شیره بمالید با دروغ و وعده های الکی . به والله اگر من رای بد م یا بذارم خانواده ام رای بدن هر اتفاقی که نباید بیفته افتاده .وظیفه ما شده رای دادن و وظیفه مسئولین هم شده دروغ و فریب و خزانه بیت المال رو غارت کردن .

 • ناشناس ارسالی در

  کار هایی که دولت لیبرال هیچکدام را انجام نداد فقط ان قسمت سود اوری برای خودشان ر ا انجام داد

 • ناشناس ارسالی در

  یک راه حل ساده برای رشد بورس
  صرافی ارز دیجیتال قانونی بشه و از آنها مالیات بیشتر از کارمزد بورس گرفته بشه، یک صندو ق در بورس تشکیل بدهند مالیات یا کارمزدها ی گرفته شده از ارز دیجیتال منتقل بشه به این صندوق و صرف نقدینگی بورس بشود، البته اگه همتی در مسئولین باشد.

ارسال نظر