|
کدخبر: 155860

شکسته شدن رکورد ۹ ساله قیمت مس

کارشناس بازار سرمایه گفت: صنعت جهانی مس توانست طی ماه‌های اخیر رکورد ۹ ساله خود را باتوجه به مسائل گوناگون اعم از بهبود اوضاع سرمایه گذاری به دلیل کشف واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی بشکند.

بورس شکسته شدن رکورد ۹ ساله قیمت مس

رسول علی محمدی کارشناس بازار سرمایه ، در رابطه با افزایش قیمت مس در بازار‌های جهانی، اظهارکرد: مدتی قیمت فلز مس با توجه شیوع ویروس کرونا به زیر ۵ هزار دلار قرار گرفت، اما اکنون شاهد هستیم که قیمت این فلز رکورد ۹ ساله خود را با توجه به مسائل گوناگون اعم از بهبود اوضاع سرمایه گذاری به دلیل کشف واکسن کرونا، ارتقا صنایع مخابراتی و سایر موارد شکسته است.

او افزود: در بازار داخلی نیز صنعت مس در بورس کالا با افزایش تقاضا رو به رو بوده و اُفت بازار سرمایه در این مدت نتوانسته زیاد بر قیمت سهام این فلز تاثیر بگذارد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: در زمان‌هایی که بازار‌های سرمایه جهانی با رشد یا اُفت مواجه بود بازار سرمایه کشور ما با توجه به خلاء‌های کارشناسی، اوضاع اقتصادی و سیاسی نتوانست چندان تحت الشعاع شرایط قرار بگیرد.

علی محمدی گفت: باتوجه به اینکه روند استفاده از ابزار‌ها به سمت الکترونیکی شدن می‌رود به مرور باعث خواهد شد که تقاضا کشور‌ها برای دست یابی به مس افزایش یابد که همین مسئله روی سهام این صنعت تاثیر خواهد گذاشت.

او بیان کرد: اگر سهامداری قرار است سهام یک شرکت را در صنایع مختلف به خصوص مس خریداری کند بهتر است بازده سه الی پنج ماهه آن را مورد ارزیابی قرار دهد تا با ضرر رو به رو نشود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...