|
کدخبر: 155312

اوضاع بورس خوب نیست

وضعیت رکودی بازار سهام امروز بدتر شده است. به طوری که شاخص‌ها هر دو منفی‌های خفیفی را تجربه می‌کنند. به نظر می‌رسد به واسطه دامنه نامتقارن که در سمت منفی تنها ۲ درصد اجازه افت می‌دهد و حجم معاملات بسیار کم که باعث شده اغلب نمادها حجم مبنا را پر نکنند، باعث شده تا شاخص‌ها نماگر چندان دقیقی از وضعیت رکودی بازار سهام نباشند.

بورس اوضاع بورس خوب نیست

ارزش معاملات خرد به شکل کم سابقه‌ای افت داشته است. به طوری که تا ساعت ۱۰: ۱۵ کل ارزش معاملات خرد بازار سهام تنها ۱۷۴۰ میلیارد تومان بوده است. فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و سیمانی‌ها تا الان پرمعامله‌ترین صنایع بازار بوده‌اند. در بین نمادها هم سپیدار و فملی بیش از همه معامله شده‌اند.

حقیقی‌ها امروز هم طبق روزهای اخیر فروشنده‌اند و تا اینجای کار ۴۶۰ میلیارد تومان خروج پول حقیقی را شاهدیم.

تغییرات تعداد و ارزش صف های خرید و فروش بورس امروز

نکته مهم بازار امروز اما اوج‌گیری کم سابقه صف‌های فروش است. به طوری که تا اینجای کار بیش از ۷۵ درصد نمادها با صف مواجه‌اند. ارزش این صف‌های فروش به رقم کم‌سابقه ۶۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است. در سمت مقابل هم تنها ۴ درصد نمادها صف خرید‌هایی با مجموع ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان دارند.

فملی که دیروز به واسطه جهش قیمت مس در بازار جهانی وضعیت جالب توجهی داشت و صف خرید را هم تجربه کرد، امروز با صف فروش سنگین مواجه شده است. خودرو و خساپا از دیروز هم معاملات رکودی‌تری دارند و عملا معامله نمی‌شوند.

منبع: بورسان
  • یعقوب شمسی ارسالی در

    تورم وبورس نشانه بی لیاقتی بزرگان کشورهس ت.چون سوادبورسی واقتصادی ندارن اقتصادغار تی وراهزنی است.چون کلا دزدی بهترین راه و نزدیکترین راه راهزنی است برای اداره کشور هست.مسولان خجالت نمیکشن همه سران کشوردرس وراخ موش قایم شدن.این یعنی کشوراسلامی بن ام ایران

  • ناشناس ارسالی در

    انچه باعث ریزش شده فقط نظرات و خبرهای اق تصاد نیوز و سایرین با هدف فشار بر مردم ب رای آماده نمودن برجام به نفع دولت غربگرا ی روحانی می باشد

ارسال نظر