|
کدخبر: 154379

باید‌ها و نبایدهای بورس را به مردم بگویید

آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به فراخوان برخی از مسئولان از مردم برای حضور در بازار سرمایه تأکید کرد: نباید مردم را به این شکل به بورس دعوت می‌کردیم.

بورس باید‌ها و نبایدهای بورس را به مردم بگویید

فردین آقابزرگی ضمن تأکید بر اینکه شیوه صحیح فعالیت در بورس در گام نخست آموزش افراد است، گفت: در گام دوم همانگونه که در سنوات گذشته نیز وجود داشته است، هر گونه تخطی از ضوابط و رویه‌های معاملاتی جرم محسوب بوده و به همین جهت با افراد متخلف برخورد می‌شود.

وی با تصریح بر اینکه برخورد سلبی و نظارتی در بخش آخر اقدامات در حوزه بازار سرمایه قرار دارد، در عین حال اشاره کرد: در امسال به واسطه هیجان و شوق بسیار زیادی که در بازار سرمایه ایجاد شد، در شرایطی قرار گرفتیم که مجبور شدیم خواسته آحاد سرمایه گذارانی که متأسفانه بعضاً دارای تجربه کافی نبودند را به این نحو برآورده کنیم. درواقع حداقل برای تنویر افکار عمومی، شخص یا اشخاصی که به انحاء مختلف عملیاتی مغایر با روند معمول معاملات انجام داده‌اند معرفی شدند.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: وقتی چارچوب خاصی مانند تعیین محدوده نوسان متفاوت در نظام معاملاتی خود تعریف می‌کنیم به نوعی قوانین را تغییر داده‌ایم. هدف آحاد سرمایه‌گذاران و فعالان بازار سرمایه، کاهش ریسک به حداقل ممکن و کسب بازدهی و سود به حداکثر ممکن است و همه افراد در این راستا فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به فراخوان برخی از مسئولان از مردم برای حضور در بازار سرمایه تأکید کرد: نباید مردم را به این شکل به بورس دعوت می‌کردیم و باید از همان ابتدا ریسک‌های حضور در این بازار به مردم گفته می‌شود.

آقابزرگی از ضرورت آموزش و ایجاد فضای شبیه‌سازی معاملات بورس گفت و بیان کرد: تجربه بین‌الملل نشان می‌دهد، افراد به جای آنکه به صورت واقعی معامله کنند، در یک بستر مجازی و به صورت تست این کار را انجام می‌دهد تا با بازار آشنا شوند. همچنین در برخی از بازارهای سرمایه مانند بازار سرمایه پکن افراد بعد از اینکه کُد معاملاتی دریافت می‌کنند تا ۱۲ ماه اجازه سرمایه‌گذاری مستقیم ندارند و باید از طریق مشاوره با مرجع ذیصلاح این کار را انجام دهند.

این کارشناس بازار سرمایه با تأکید بر اینکه باید زیرساخت‌های لازم در رابطه با افزایش تعداد فعالان بازار سرمایه، گفت: اغلب رویه هایی که به کار می‌گیریم اشتباه است و به جای برخوردهای سلبی باید با اقدامات ایجابی بازار سرمایه را کنترل کرد.

منبع: بازار
  • ناشناس ارسالی در

    دولت همونجوری که با یه حرکت شبه کودتا تم ام حقوقیها رو به یکباره از بورس کشوند بی رون و مردم رو اینجوری به خاک سیاه نشوند. ..همونجوری هم به روشهایی که خودشون خوب بلدن یه فضایی ایجاد کنه تا مردم برسن به اصل پولشون یه سود 15 تا 20 درصدی هم به شون بده اونوقت مردم اگه خواستن سهامشون ر و بفروشن و خارج بشن و اگر هم نخواستن و موندن اونوقت دیگه حق هیچ اعتراضی ندارن.. ..فقط دولت همونجوری که پول و سرمایه مردم رو به یغما برد الان باید بیاد و پس بده

ارسال نظر