|
کدخبر: 148793

بررسی تحرکات روزانه صندوق ‌های ETF (۳۰ دی) + جدول

امروز ۲۷۶میلیارد تومان دارا یکم و ۱۶۲میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۳۰۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۹۸میلیارد تومان بود.

بورس بررسی تحرکات روزانه صندوق ‌های ETF (۳۰ دی) + جدول

صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق پالایشی یکم (پالایش) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۵۶میلیارد تومان واحدهای صندوق «کمند» را از حقوقی‌ها خریدند (۲۳درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق افرا نماد پایدار (افران) را به ارزش ۱۱میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۵۵درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام آوای معیار (آوا) رشد ۱۱.۴درصدی دارایی خود را به چشم دیدند ولی از طرف دیگر مالکان صندوق ثروت آفرین پارسیان (ثروتم) با زیان ۰.۸درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۲۰.۷درصد) در رابطه با صندوق آرمان آتیه درخشان مس (آتیمس) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم ۳۴درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین ۹میلیارد تومان ورود پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۳۰۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۹۸میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۲هزار و ۴۰۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۸۸۰میلیارد تومان بوده است.

صندوق+جدول

صندوق+جدول۱

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر