|
کدخبر: 147020

سه نکته مهم یک کارشناس برای بورس بازان

یک عضو شورای‌عالی بورس با اشاره به وجه تمایز سرمایه‌گذاری در بورس با سپرده بانکی، گفت: بازار سرمایه دارای نوسان زیادی است و سرمایه‌گذاری در این بازار با نگاه کمتر از یک سال هیچ فایده‌ای ندارد.

بورس سه نکته مهم یک کارشناس برای بورس بازان

ماشاالله عظیمی با تاکید بر سرمایه‌گذاری بلندمدت در بورس بیان کرد: نگاه سهامداران برای سرمایه‌گذاری در بورس باید یک ساله باشد، سود بانکی که سرمایه‌گذاران از سپرده بانکی به مدت یک سال در نظر دارند را باید کف سرمایه‌گذاری در بورس قرار دهیم.

وی به نکته دیگر که باعث تمایز سرمایه‌گذاری در بورس شده است اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاران با هر میزان دارایی می‌توانند نسبت به سرمایه‌گذاری در بورس اقدام کنند، این در حالیست که در وضعیت فعلی سرمایه‌گذاری در بازارهای موازی نیازمند میزان نقدینگی زیادی است که از توان بسیاری از افراد برای سرمایه‌گذاری در این بازارها خارج است.

عظیمی با اشاره به نکته سوم سرمایه‌گذاری در بورس، ادامه داد: اگر سرمایه‌گذاران سپرده بلندمدت یک ساله را در بانک داشته باشند، اما در مدت ٦ ماه اقدام به دریافت سپرده خود کنند سود سپرده از یک ساله به کوتاه مدت تبدیل می‌شود و به نصف سود تعدیل خواهد شد.

عضو شورای‌عالی بورس خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه مانند بانک نیست و سود سرمایه‌گذاران در صورت برداشت سرمایه خود از این بازار کاهش پیدا نمی‌کند و در صورت فروش سهام خود، بعد از دو روز سرمایه افراد به صورت کامل به حساب آنها واریز خواهد شد.

وی اظهارکرد: سهامداران باید در زمان سرمایه‌گذاری در بورس نسبت به تحلیل و بررسی سهام دقت نظر داشته باشند و براساس گزارش شرکت ها، سهامی را انتخاب کنند که از آینده خوبی برخوردارند و پیش‌بینی می‌کنند که چه میزان سود در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

عظیمی خاطرنشان کرد: بازار جای نوسان است، نوسان‌های اخیر در بورس چندان معقول نیست و علت آن ناشی از متغیرهای بیرونی و دخالت‌های صورت گرفته در این بازار است.

عضو شورای‌عالی بورس خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری با نگاه کمتر از یک سال هیچ فایده‌ای ندارد، افرادی که بدون هیچ اطلاعاتی به این بازار ورود می‌کنند و صف خرید ایجاد می‌کنند در زمان اصلاح بدون هیچ تحلیلی به سرعت اقدام به فروش سهام و ایجاد صف‌های فروش می‌کنند که همین امر زمینه ایجاد نوسان شدید در بازار را فراهم می‌کند.

وی افزود: در چند روز اخیر تصمیمات حاکمیتی در زمینه قیمت گذاری، بازار را تحت تاثیر خود قرار داد، در حالی که ما این اقدام را قبول نداریم و به جز ایجاد روند منفی و عدم اطمینان نسبت به سرمایه‌گذاری در این بازار فایده دیگری ندارد.

عظیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه روند معاملات بورس بهبود پیدا می‌کند یا خیر، گفت: سهام شرکت‌ها نباید در بازار رها شوند، الزام شده است که بسیاری از سهام دارای سبدگردان و متولی باشند.

عضو شورای‌عالی بورس با بیان اینکه اتفاقات چند وقت اخیر زمینه عمق بخشیدن معاملات بورس را فراهم کرد، خاطرنشان کرد: سهامداران نباید بی‌اطلاع برای سرمایه‌گذاری در این بازار ورود کنند بلکه باید ضمن استفاده از تجربیات افراد خبره مانع از ضرر وزیان‌های احتمالی و سنگین در این بازار شوند.

وی اظهارکرد: اکنون در شورای‌عالی بورس در حال تنوع بخشیدن به این صندوق‌های سرمایه‌گذاری و افزایش ظرفیت آنها هستیم که این مسائل، ریسک‌های تهدیدکننده بازار را کاهش می‌دهد.

منبع: سنا
 • م ارسالی در

  هرچه داشتیم قاپیدید..دیگه چیزی ازش نموند ه بخواهیم بگذاریم توی صندوقتان..

 • مردم ارسالی در

  چند ماه پیش که بورس در حال ریزش بود وعده دادید که تا آخر سال جبران میشود . جبران که نشد پول ملت تا ۷۰ درصد چپاول شد.
  حالا فریب جدید ، حد اقل یک سال است. .مگر تا یک سال دیگر با پولی برای مردم م انده است‌.
  بله کسی که در بورس ماند متضرر است‌.
  مگر سال اینده چه جهش ی قرار است ایجاد شود‌.
  حاکمیت دزد ، با دستور رهبر اقدام به کشاندن مردم به بورس کرد سپس سهام خود را در اوج قیمت به مردم واگذار کرد. سپس با ایجاد دعوای زرگ ری بین دو وزارت خانه اقدام به ریزش بورس کرد. و تا انجا که بتواند ریزش را توسط حق وقیهای خود ادامه میدهد. تا قیمت به سال ۹ ۲برسد. سپس همه را جمع میکند. و با شوک مج دد به بورس و رساندن قیمتها به حد اکثر ب ه مردم میفروشد .
  حالا سهام فروش رف ته د ر بالا ترین قیمت دوباره در دستان دو لت است.سهمش به جای خود و مبالغ کلانی هم کاسبی کرده است. این شگرد اخوند چپاولگر ا ست.
  که فقط برای چپاول کشور بدون س رو صدا توسط انگلیس ، فرانسه به قدرت رسی د.

 • ناشناس ارسالی در

  اگر کارشناسان هر روز با صحبت های کارشناس انه خود به فرض هم راست بگویند اما اثر م نفی دارد چون دروغ نباید گفت هر راست نشای د گفت بعضی وقتها با گفتن حقایق عده ای بی ظرفیت اتیش به مال خود و دیگران می زنند پس خواهش می کنیم آموزش را توسعه دهند نه اخبار را، و لطفا رسانه ها به این مشکلات دامن نزنند.

 • محمد ارسالی در

  لطفاً کس و شرت تحویل مردم ندید.دولت پول لازم داره.براش مهم نیست از کجا وکی

 • ناشناس ارسالی در

  چرا کسی به فکر مردم نیست الان هر کسی را می بینم از ضررهای زیادی که در بورس کرده آه و ناله می کند چرا کسی به فکر مردم و س رمایه های مردم نیست. چرا کسی جلوی نوسانگ یری حقوقی های بورس که با استفاده از رانت دارند از سهامدار خرد که برای ریال ریال پول خود زحمت کشیده دارند نوسان می گیرند نیسا این سهامدار خرد به خدا دشمن این نظا م نیست و با فریب دولت و گاهی با وام و ف روش خانه و ماشین پولشو به بورس آورده. از شما خبرگزاری ها خواهش دارم به داد مظ لومیت سهادمداران خرد برسید. تریبون مظلوم ین باشید و پیگیری مستمر داشته باشید تا ی کی بالاخره پاسخگو باشد...

ارسال نظر