|
کدخبر: 142450

پیش بینی بورس در هفته اول دی ماه

در هفته جاری شاخص کل نتوانست کانال ۱.۵ میلیون واحدی را حفظ کند و در آخرین روز معاملاتی هفته جاری حتی این شاخص تا یک قدمی از دست دادن کانال ۱.۴ میلیون واحدی نیز پیش رفت. حالا پرسش این است که بورس به روند صعودی خود باز خواهد گشت؟

بورس پیش بینی بورس در هفته اول دی ماه

در ۲۰ آبان ماه امسال بود که دوره سه ماهه اصلاح بورس به پایان رسید و شاخص کل بر مدار صعودی قرار گرفت. رفته رفته اوضاع بازار بهتر شد و شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم. ارزش و حجم معاملات نیز رشد چشمگیری داشتند.

از ابتدای هفته گذشته تقریباً بعد از دوره رونق بورس، دوباره این بازار گویا وارد یک فاز اصلاحی شده است به طوری که شاخص کل از یک میلیون و ۵۰۶ هزار و ۲۷۵ واحدی آخرین روز معاملاتی هفته سوم آذر به کانال یک میلیون و ۴۱۳ هزار و ۴۵۰ واحدی در آخرین روز معاملاتی هفته چهار آذر وارد شده است.

همچنین در بیشتر روز‌های این هفته شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم. حتی این خروج پول حقیقی در روز سه شنبه به بیش از ۲۷۰۰ میلیارد تومان رسید که برای خود رکوردی محسوب می‌شد. به علاوه در حالی که در دوره رونق بورس در همین مدت اخیر شاهد خروج پول از صندوق‌های ETF با درآمد ثابت بودیم، به یک باره در این هفته روند معکوس شد.

با توجه به وضعیت بورس، در هفته جاری حالا پرسش این است که در هفته پیش رو بورس چگونه خواهد بود؟

محمد بامودت تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه گفت: در هفته گذشته پس از رشد بالای ۲۵ درصدی بازار سرمایه از کف آبان ماه و در حالی که به طور طبیعی انتظار افزایش عرضه‌ها و شناسایی سود از طرف گروهی از فعالان می‌رفت، بازار با تعداد زیادی از ابهامات پیرامون موضوعات مختلف شامل شایعات سیاسی، ابهامات پیرامون بودجه، ابهامات FATF و وضعیت نرخ ارز مواجه شد. وی افزود: علاوه بر این موارد همچنان شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس کالا با ابهامات زیادی رو به رو است که دو گروه بزرگ و بسیار مهم بازار سرمایه شامل نماد‌های فولادی و معدنی و هلدینگ‌های مربوطه را متاثر کرده است. بامودت ادامه داد: در نهایت افزایش عرضه طبیعی بازار و شناسایی سود و افزایش ابهامات در بازار سرمایه و هم چنین عرضه شدید برخی از صف‌های خرید ابتدای هفته مانند عرضه صف خرید فولاد مبارکه و ترس سهامداران از تکرار ریزش‌های ماه‌های اخیر، سبب بازار هیجانی و عرضه‌های بیش از انتظار در بازار شد.

این تحلیلگر بازار سرمایه اظهارکرد:، اما از دید بنیادی همچنان تثبیت نرخ ارز، وضعیت بسیار مطلوب قمیت کامودیتی در بازار جهانی و تثبیت نرخ بهره و رکود در بازار‌های موازی چشم‌انداز مثبتی را در بازار سرمایه رقم زده است و در صورت عدم تغییر اساسی در این متغیر ها، بازار سرمایه پیشتاز تمامی بازار‌ها خواهد بود. در کنار عوامل بنیادی جمع آوری بسیاری از صف‌های فروش در انتهای هفته و معاملات مثبت بسیاری از سهام در روز چهارشنبه نوید بخش هفته‌ای مثبت برای بازار سهام است. هر چند احتمال می‌رود در روز‌های ابتدایی هفته معاملات برخی از گروه‌ها در دامنه منفی مانند پالایشی‌ها تاثیر منفی بر شاخص داشته باشند، اما به نظر این تاثیر محدود بوده و در صورت ورود به کانال ۱.۴ میلیونی، برگشت بازار از این محدود سریع خواهد بود.

 

منبع: نبض بورس
 • کارشناس سیاسی ارسالی در

  تا وقتی دولت برای کسری بودجه از پولهای م ردم در سازمان بورس برداشت نماید اوضاع به همین روال است؟ این عمل درآینده تبعات بس یار منفی برای نظام خواهد داشت دیگر اعتما د مردم بطور صدرصد از این بازار سرمایه سل ب میشود.

 • یوسف ارسالی در

  ایندفعه نه اوندفعه مردم به خاطر فشارهای اقتصادی از یکطرف افزایش محصولات نمادها د ر بازار مثلا نماد فملی کاهشی بوده اما کا بل و سیم ۳۰۰درصد گران شده و از طرفی قیمت نمادها کاهشی
  با هم جور در نمیاد باید معادله به این شکل باشد اگر هر نماد کاهش پیدا کرد محصولاتش هم کاهش پیدا کند و این حمایت از مصرف کننده است که اگر ای ن اتفاق نیافتد مطمئنا مردم ساختمان شیشه ای را خرد خواهند کرد

 • ناشناس ارسالی در

  یکی از روشهای مدیریت در بورس روش الاکلنگه تا سهام نوسانی دنبال شود و چند روز سبز چند روز قرمز در کل باید بگویم در بورس ایران چهار گروه فعال می باشند دولت، حقوقی، نوسان گیر یا بورس باز ها و سهامدار خرد در این میان اول دولت چون رانت اطلاعات داره دستوری سود می برد دوم حقوقی ها که برخلاف وظیفه قانونی خود به دنبال بزخری و نوسان گیری هستند سوم نوسانگیرها که اگر حرفه ای باشند می توانند سود کلانی بگیرند و بقیه نوسانگیرها بگیر نگیر دارد گاهی تو سود و گاهی تو ضرر و اما سهامداران خرد مرتب نگاهشان به عرضه اولیه هاست و چون سواد بورسی ندارند مرتب سرمایه هاشون پودر میشه پس اگر کسی به فکر سود می خواهد باشد برود به زندگی شیرین با حداقل ها بسازد و خودش را در بورس مریض و روانی نکند

 • ناشناس ارسالی در

  پنج ماهه حلوای نسیه به سهامداران می‌دید، از فردا صعودی میشه، از فلان تاریخ سبز م یشه ، این عدد مقاومت کف قیمتی سهام و از اینجور حرفا و تحلیل‌ها ، خودتون خسته نشد ید ازاین همه دروغ ، شما باصطلاح کارشناسا ن و شرکت‌ها سروته یه کرباسین با کمک هم د ارین جیب ملت بیچاره رو خالی می‌کنید

ارسال نظر