|
کدخبر: 141086

اکنون زمان سرمایه‌گذاری در بورس است

مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان، تمرکز بیش از حد روی شاخص را اشتباه خواند و گفت: در تحلیل بازار سرمایه، همواره نقدشوندگی و حجم بازار اهمیت بیشتری داشته است.

بورس اکنون زمان سرمایه‌گذاری در بورس است

مصطفی صفاری با اشاره به افزایش چشمگیر حجم معاملات در بازار سرمایه افزود: آمارها حکایت از بازگشت مجدد پول به بورس دارد؛ به ویژه آنکه بازارهای موازی همچون خودرو، مسکن و طلا به مرور وارد دوران طولانی رکود می‌شوند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه چشم‌انداز روشنی پیش روی سرمایه‌گذاران بورسی است، خاطرنشان کرد: زمان افزایش سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه فرا رسیده است و با توجه به گزارش‌های قابل قبول شش ماهه در بسیاری از شرکت ها، حجم نقدینگی در کشور، و دستور العمل‌های جدید بازار سرمایه از جمله الزامات بازارگردانی، ممنوعیت معاملات الگوریتمی و محدود شدن سفته بازی، انتظار این است که بازار به سمت مثبت تغییر جهت دهد.

مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان تصریح کرد: عایدی بسیاری از شرکت‌های بورسی در نیمه اول امسال به اندازه کل سال گذشته بوده که این اتفاق، نوید بخش جریانی مثبت در آینده بازار سرمایه است.

به گفته صفاری، برخی سرمایه‌گذاران که به‌تازگی وارد این بازار شده بودند، به دلیل ناآگاهی از ویژگی‌های بازارسرمایه، نقدینگی خود را با هدف سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت وارد بورس کرده بودند که این رویکرد اشتباه سبب هیجانی شدن رفتار آنان در مواجهه با روند منفی بازار شده بود.

این کارشناس بازار سرمایه، ورود هیجانی مردم به بورس را موجب منفی شدن سیر صعودی بازار دانست و افزود: بازار سرمایه همواره نگاهی به آینده دارد و سرمایه‌گذاران باید در تحلیل‌های خود این مسئله را در نظر داشته باشند که منطق سرمایه‌گذاری در این بازار حداقل یک ساله است.

وی با بیان اینکه بی‌توجهی به این موضوع عامل اصلی نوسان‌های اخیر شاخص است، اظهارکرد: زمان اصلاح قیمت سهام، سرمایه‌گذاران غیر حرفه‌ای بدون اینکه تحلیل صحیحی از قیمت واقعی سهم داشته باشند با عرضه‌های هیجانی موجب کاهش شاخص می‌شوند، در حالی که عوامل بنیادی چنین کاهشی را اعلام نمی‌کنند.

مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان، اطمینان داد که با توجه به ارزندگی بسیاری از سهم‌ها، بازار سرمایه با تحلیل صحیح همچنان سود معقول و قابل قبولی نصیب سرمایه‌گذاران خواهد کرد.

منبع: سنا
  • ناشناس ارسالی در

    الان موقع ورود به بورس هست به دلیل ریز شدید دلار و طلا

ارسال نظر