|
کدخبر: 126283

دولت بورس را رها کرده است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بعضاً سوءاستفاده‌هایی از بازار بورس به نفع خودش دارد که به زودی مجلس تصمیمات جدی برای ساماندهی این بازار اتخاذ می‌کند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به اقدامات مجلس برای ساماندهی بازار بورس، اظهارکرد: در مجلس اقدامات خوبی برای بهبود بازار بورس انجام و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است.

وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی زوایای مختلف بازار بورس را مورد بررسی و خلأها و نقاط ضعف آن را شناسایی کرده است اما با وجود این، هنوز در مدیریت بازار بورس مشکلاتی وجود دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نکته دیگری که در این زمینه وجود دارد، آن است که دولت در برخی از مقاطع از بازار بورس به نفع خودش سوءاستفاده می‌کند.

حاجی‌دلیگانی افزود: زمانی که دولت می‌خواهد سهام خودش را به فروش برساند، با همکاری برخی از سهامداران عمده قیمت آن سهام را افزایش می‌دهد و زمانی که سهام خود را عرضه کرد و به فروش رساند، بازار را رها می‌کند تا قیمت‌ها سقوط کند.

وی گفت: در واقع از این طریق، دولت سهام‌های خودش را با قیمت گزافی به فروش می‌رساند اما مردم که این سهام‌ها را خریداری می‌کنند، دچار ضرر و زیان می‌شوند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه دولت بازار بورس را کاملاً رها کرده است، اظهارکرد: مجلس جلساتی را برای ساماندهی بازار بورس برگزار کرد اما اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند، مجلس به زودی تصمیمات جدی‌تری برای ساماندهی بازار بورس اتخاذ می‌کند.

منبع: مهر
  • علی ارسالی در

    کاش فقط بورس را رها می کرد. دولت کلا" کشور را رها کرده .

  • بیچارهشده‌بورس ارسالی در

    ای‌لعنت‌ونفرین‌خداوند به‌اونی‌که‌تواینشرایط‌اقتصادی‌سهام‌ش‌راباقیمت‌گزاف‌به‌مردم‌بدبخت‌قالب‌کرده‌ وبورس‌را‌به‌حال‌خود رهاکرده،چنین‌دولت‌ بی‌وجدانی‌که‌مامردم‌ایران‌دیدیم‌نه‌کسی‌تابحال‌ دیده‌ بود‌ونخواهددیدولی‌بدونن‌چوب‌خداصدا‌نداره‌ وقتی‌بزنه‌دوا‌نداره،روزروشن‌پول‌بدبختی‌مردم‌ بدبخت‌روغارت‌کرده‌ میگه‌مردم‌هرنفرینی‌میکنید‌ به‌واشنگتن‌بکنیدباشه‌ ولی‌قطعن‌یقه‌توواطرافیانت‌روخواهد‌ گرفت‌ خداجای‌حق‌نشسته‌ماهم‌باعث‌وبانیش رونفرین‌میکنیم‌که‌به‌خاک‌سیاه‌ نشوندمون

ارسال نظر