|
کدخبر: 122894

معاملات کدام نمادهای بورسی مشکوک اعلام شد؟

در روز جهش ۵۷ هزار واحدی شاخص، سایپا دیزل، دو زیرمجموعه سایپا، دو شرکت سیمانی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات کدام نمادهای بورسی مشکوک اعلام شد؟

در جریان معاملات چهارمین روز کاری هفته، بازار سهام با روندی مثبت آغاز به کار کرد به طوری که با عبور از جو منفی امروز و تقویت طرف تقاضا در گروه های کوچک در نهایت نماگر بازار با جهش ۵۷ هزار و ۶۲ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۶۶۴ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۱ و ۱.۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو با داد و ستد بیش از ۱.۱ میلیارد سهم و بانک پارسیان، بانک ملت، بانک تجارت به همراه بیمه دانا با تقاضای ۹۷۵، ۷۰۹، ۴۳۹ و ۳۲۸ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۹ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت مرآت پولاد حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد ۱.۱ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۱۰ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های توسعه عمران نایین، سایپادیزل، سرمایه گذاری سایپا، سرمایه گذاری پارس آریان، آرتاویل تایر،تامین ماسه ریخته‌گری، داده پردازی ایران، صنعتی مینو، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه، سیمان ساوه، بیمه دانا، سیمان‌ صوفیان، سایپا آذین و کشت و صنعت پیاذر مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سایپا دیزل، دو زیرمجموعه سایپا، دو شرکت سیمانی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.

 

منبع: بورس پرس

ارسال نظر