کدخبر: 102414

مرجع و فهرست سامانه‌های شرکت‌های کارگزاری چیست؟

میرصانعی گفت: مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت یا فروش سهام، تنها از طریق سامانه‌های کارگزاری‌ها امکان‌پذیر است.

بورس مرجع و فهرست سامانه‌های شرکت‌های کارگزاری چیست؟

روح الله میرصانعی اعلام کرد: افرادی که در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی به آدرس samanese.ir گزینه سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه با سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود و یا فروش هر میزان از سهام خود بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: طبق ماده ۱۵ دستورالعمل آزادسازی سهام عدالت، شرکت‌های کارگزاری باید خدمات الکترونیکی و سامانه‌های سهام عدالت را برای همه مشمولان سهام عدالت که آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده‌اند، ارائه کنند.

میرصانعی با بیان اینکه انتقال این مسئولیت به صنعت کارگزاری بورس باعث شده که کارگزاران با وجود محدودیت‌ها، سعی کنند بهترین خدمات را به مشمولان سهام عدالت ارائه دهند، اضافه کرد: با وجود اینکه زیرساخت‌های لازم با تأخیر در اختیار شرکت‌های کارگزاری قرار گرفت، اما هم اکنون بیش از یک صد شرکت کارگزاری با شعبات متعدد در سراسر کشور پذیرای همه مشولین سهام عدالت هستند و همزمان با تلاش شبانه‌روزی، خدمات سهام عدالت را به صورت الکترونیکی ارائه کرده‌اند.

دبیر کل کانون کارگزاران در پاسخ به این پرسش که مرجع و فهرست سامانه‌های شرکت‌های کارگزاری چیست، افزود: طبق مصوبات شورای‌عالی بورس، مرجع دریافت سفارش از مشمولان سهام عدالت شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.

وی گفت: فهرست شرکت‌های کارگزاری، تارنمای اصلی آنها و آدرس سامانه سهام عدالت هر یک از شرکت‌های کارگزاری و فهرست و نشانی شعب آن‌ها، از طریق تارنمای رسمی کانون کارگزاران به آدرس seba.ir در دسترس عموم قرار دارد.

میرصانعی خاطر نشان کرد: هر یک از مشمولان سهام عدالت در صورتی که شماره حساب بانکی معتبر و شماره تلفن همراه به نام خود را در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی ثبت کرده باشند، می‌توانند بدون هیچ پیش‌شرطی و بدون نیاز به اعلام کد بورسی به سامانه سهام عدالت هر یک از شرکت‌های کارگزاری که تمایل داشته باشند، وارد شده و سبد سهام خود را مشاهده و مدیریت کنند.

 

  • مهدی ارسالی در

    ایراد اساسی داره کارتون کلیه کسایی که مستقیم کردن سهامشونو و شماره تلفن تغییر دادن نمیتونن ارزش سهام خودشونو ببینن و در این کارگزاریها ثبت نام کنن !وقتی میگید برای مستقیم کردن سهام باید شماره به نام خودتون باشه خوب معلومه خیلی از مردم که اونموقه شماذه زدن یا خط به نامشون نبوده یا به هر دلیل اون شماره سوخته الان حد اقل یک پنجم نمیتونن وارد این کارگزاریها یه حتی ارزش سهامشونو ببینن زودتر اصلاح کنید

ارسال نظر