|
کدخبر: 315356

خسارت/بیمه حوادث/سقف خسارت

افزایش سقف خسارت بیمه حوادث طبیعی/این افزایش خسارت پاسخگو است؟

به گفته یارمحمدیان، در لایحه بودجه سال آینده، برآورد شده که سقف خسارت صندوق به مبلغ ۹۵ میلیون تومان افزایش یابد.

بانک و بیمه افزایش سقف خسارت بیمه حوادث طبیعی/این افزایش خسارت پاسخگو است؟

مطابق با لایحه بودجه سال آینده، پیش‌بینی می‌شود که سقف خسارت صندوق بیمه حوادث طبیعی به ۹۵ میلیون تومان افزایش یابد. این مقدار سقف خسارت سه برابر بیشتر از حد فعلی آن است. از ۴۳ نوع بلاهای طبیعی که تاکنون شناسایی شده‌اند، ۳۳ نوع آن در ایران رخ داده است. به همین دلیل، در سال ۹۹ صندوق بیمه حوادث طبیعی راه‌اندازی شده است تا به افرادی که در اثر این بلاها آسیب دیده‌اند، کمک کند. در حال حاضر، سقف خسارتی که صندوق برای خانه‌های آسیب دیده در بلاهای طبیعی پرداخت می‌کند، ۳۱ میلیون تومان است. این مبلغ، اگرچه به طور محدودی به کمک آسیب دیدگان کمک می‌کند، اما به نظر بعضی از شهروندان کافی نیست.

به همین منظور آقای یارمحمدیان معاون فنی صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان گفت: حق بیمه الان صندوق بیمه حوادث طبیعی ۱۰۰ هزار تومان هست که ۲۴ هزار تومان آن توسط مردم و ۷۶ هزار تومان هم توسط دولت پرداخت میشود. این حق بیمه منجر به پرداخت حداکثر جریمه ۳۱ میلیون تومانی میشود؛ که ما تاکنون به ۲۰ هزار واحد مسکونی این خسارت را پرداخت کردیم.

یارمحمدیان در ادامه گفت: پیشنهاد ما برای سال آینده حق بیمه ۳۰۰ هزار تومانی است که ۳۰ درصد آن یعنی ۹۰هزار تومان توسط مالکین و مابقی توسط دولت پرداخت شود. یعنی مردم ماهانه ۷ هزار ۵۰۰ پونصد تومان بر روی قبض‌های برق‌شان حق بیمه این صندوق را میدهند. این حق بیمه سقف خسارت‌های پرداختی این صندوق را تا ۹۵ میلیون تومان افزایش میدهد.

معاون فنی صندوق بیمه حوادث طبیعی تاکید کرد: این ۹۵ میلیون تومان هم خسارتی نیست که با آن ما بتوانیم به طور کامل زیان‌های آسیب دیدگان را جبران کنیم، اما امیدواریم بتوانیم در سال‌های آینده هم با تغییر ضریب ریسکمان و هم حق بیمه بخش بیشتری از خسارت‌ها را پرداخت کنیم.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها