|

بخوانید :

کدخبر: 269934

پیش بینی قیمت دلار امروز ۱۰ مرداد

دیشب قیمت درهم و دلار اندکی پایین تر از روز یکشنبه معامله شد . اسکناس آمریکایی در هرات و سلیمانیه هم عقب نشینی کرد که به نظر می رسد این افت شبانه بر روی روند نرخ دلار در بازار امروز دوشنبه اثر بگذارد.

بانک و بیمه  پیش بینی قیمت دلار امروز ۱۰ مرداد

 از روز گذشته اخباری مبنی بر احتمال آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای در بین معامله گران دلار برجسته شده است.  اتحادیه اروپا دست به آخرین تلاش برای نجات برجام زده است. دیروز پیشنهاد جدید جوزپ بورل برای رفع تحریم های ایران رونمایی شد .

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  ایران هم گفت که احتمالا به زودی دور جدید مذاکرات در وین برگزار خواهد شد.

خالی‌فروشی در بازار دلار

 عده‌ای ازتحلیلگران  بازار  معتقدند که  برخی از معامله گران با شروع سیگنال‌های مثبت و کاهشی اقدام به خالی‌فروشی کرده و سعی دارند در همراهی با روند کاهشی کسب سود کنند . این عده خبر مذکور را مثبت خوانده و معتقد بودند که بازگشت طرفین بر سر میز مذاکره می‌تواند موجب وقوع شوک کاهشی جدید به نرخ دلار شود.

با این حال عده ای  از معامله گران با اشاره به شکست مذاکرات دوحه می گفتند بعید است به این زودی ها توافق برجام به سر انجام برسد.

کاهش قیمت دلار در بازار شبانه

دیشب قیمت درهم و دلار اندکی پایین تر از روز یکشنبه معامله شد . اسکناس آمریکایی در هرات و سلیمانیه هم عقب نشینی کرد  که به نظر می رسد این افت شبانه بر روی روند  نرخ دلار در بازار امروز دوشنبه اثر بگذارد.

با این حال عده ای از فعالان باور دارند که افت دلار معنادار نبود و بازار به سرعت به دامنه مجاز حدود یک ماه اخیر بازخواهد گشت.

سیگنال وال‌استریت‌ژورنال به بازار دلار

 وال‌استریت‌ژورنال شب گذشته نوشت: آمریکا می‌خواهد با تحریم شبکه‌ صادرات نفت ایران، بر تهران فشار وارد کند. طبق گزارش این روزنامه یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت: «پیش بینی من این است تا زمانی که ایرانی‌ها پیشنهاد‌ها را نپذیرند و به برجام بازنگردند، انتظار می‌رود که همچنان شاهد این نوع اقدامات اجرایی به طور منظم در آینده باشیم.»

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...