|
کدخبر: 185438

دو اتفاق جالب در بازار ارز

در بازار ارز دو اتفاق جدید رخ داده کرون سوئد توسط افغان‌ها به بازار عرضه می‌شود. در این روزها بازار شاهد حضور بیشتر مهاجران افغان است که کرون خود را معامله می کنند دوم نزدیک قیمت دلار هرات و تهران به هم.

وضعیت بازار ارز به شدت کساد است میزان معاملات به شدت افت کرده است. قیمت دلار در روز یک شنبه نسبت به ابتدای هفته نیز تغییری نکرده بود. قیمت دلار در بازار ارز فردوسی در سطح ۲۴ هزار و ۸۵۰ تا ۹۰۰ تومان در حال معامله بود. طبق گفته معامله‌گران، مدت طولانی است که نرخ دلار در این سطح و در دامنه مشخص گیر افتاده است و ماندگاری زیاد در یک سطح موجب بالا رفتن مقاومت برای شکست آن سطح می‌شود.

معامله گران اعتقاد دارند فضای کنونی در بازار و دامنه نوسان قیمت دلار تنها در صورتی می شکند که یک خبر قطعی از وین برسد.به قول معامله گران گوش بازار پر از شایعات است و دیگر نسبت به شایعات واکنش خاصی نخواهد داشت، چرا که بازار نسبت به خبر آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی بی‌اعتنا بود و به نظر معامله‌گران دسترسی به اسکناس برای ایران ممکن نیست. البته در هفته‌های اخیر دلارهای صادرات غیرنفتی توانسته بازار را کنترل کند.

در بازار ارز نرخ دلار هرات و تهران به هم نزدیکتر شده‌اند، اختلاف نرخ این دو بازار روز شنبه به ۱۰۰ تومان رسیده بود و در روز گذشته این اختلاف به ۵۰ تا ۶۰ تومان رسید. برخی در بازار معتقد بودند که هرچه این فاصله کمتر شود، دلار جان صعودی خود را از دست می‌دهد و در صورت بالاتر رفتن نرخ هرات از تهران روند کاهشی خواهد بود.

 بازار ارز،کماکان شاهد حضور یک گروه مهمان خارجی است مهمانان خارجی که هر روزی بخشی از آنان با مراجعه به بازار اقدام به تبدیل کرون به ریال می کنند. به نظر این افراد،گروهی هستند که در سوئد اقامت دارند و اکنون برای دیدار با اقوام خود به ایران آمده‌اند آنها با تبدیل کرون به ریال نیاز خود را تامین می کنند.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...