|
کدخبر: 175547

بررسی وضعیت بازارها در هفته گذشته / تزریق دلار در ۱۴۰۰ رکورد شکست

عرضه هفتگی دلار در بازار متشکل ارزی نسبت به هفته گذشته ۵۰ درصد افزایش یافت و روی بیشترین مقدار سال جدید قرار گرفت.

بانک و بیمه بررسی وضعیت بازارها در هفته گذشته / تزریق دلار در ۱۴۰۰ رکورد شکست

عرضه هفتگی دلار در بازار متشکل ارزی نسبت به هفته گذشته ۵۰ درصد افزایش یافت و روی بیشترین مقدار سال جدید قرار گرفت. متوسط قیمت‌های هفتگی دلار و یورو در بازار متشکل، سامانه سنا و بازار آزاد روند افزایشی را ادامه دادند. متوسط هفتگی قیمت دلار بازار آزاد به بالای ۲۳ هزار تومان بازگشت و متوسط هفتگی یورو نیز دوباره بالای ۲۸ هزار تومان قرار گرفت.

تغییرات هفتگی قیمت در بازار متشکل

روند افزایشی قیمت متوسط هفتگی دلار و یورو که از هفته گذشته آغاز شده بود، این هفته نیز ادامه یافت. متوسط وزنی قیمت دلار بازار متشکل در هفته اخیر روی ۲۲ هزار و ۲۳۷ تومان قرار گرفت. متوسط وزنی قیمت یورو نیز به ۲۷ هزار و ۱۶۰ تومان افزایش یافت. سوال پیش رو این است که آیا این روند ادامه خواهد یافت و قیمت دلار متشکل به مقادیر ابتدای سال باز می‌گردد؟

عرضه هفتگی دلار رکورد زد

حجم عرضه هفتگی دلار در بازار متشکل ارزی به ۴۶ میلیون و ۵۳۱ هزار رسید و روی بیشترین مقدار سال جدید قرار گرفت. این رقم حدودا ۵۰ درصد از عرضه دلار در هفته گذشته بیشتر بود. در مقابل عرضه یورو تغییرات کاهشی را به ثبت رساند و روی ۳ میلیون و ۵۷۲ هزار قرار گرفت.

روند افزایشی قیمت‌ متوسط هفتگی دلار

همراه با افزایش قیمت دلار متشکل، متوسط نرخ هفتگی دلار در بازار آزاد و سامانه سنا نیز در حال افزایش است. متوسط هفتگی قیمت دلار به ۲۳ هزار و ۸۷ تومان رسید و دوباره بالای مرز ۲۳ هزار تومان قرار گرفت. قیمت دلار در سامانه سنا نیز به ۲۲ هزار و ۴۷۲ تومان رسید.

افزایش قیمت متوسط هفتگی یورو

متوسط هفتگی قیمت یورو بازار آزاد و سامانه سنا مانند دلار روند افزایشی را ادامه دادند. قیمت یورو بازار آزاد به ۲۸ هزار و ۱۶۲ تومان رسید و بالای مرز ۲۸ هزار تومان قرار گرفت. قیمت یورو در سامانه سنا به ۲۷ هزار و ۴۰۱ تومان افزایش یافت.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...