|
کدخبر: 167238

دلار رکورد سقوط را زد!

در معاملات امروز بازارهای ارز آسیایی در حالی ارزش دلار به کمترین میزان در ۷ هفته گذشته رسید که ارزش یورو افزایش یافت.

بانک و بیمه دلار رکورد سقوط را زد!

در معاملات امروز بازارهای ارز آسیا ارزش دلار پایین آمد و یورو بالا رفت. دلیل کاهش ارزش دلار این است که همچنان نرخ سود اوراق بدهی وزارت خزانه داری آمریکا کمتر از میزان آن در ماه مارس است و به خاطر اینکه خوش بینی‌ها نسبت به تداوم روند واکسیناسیون در اروپا گسترش یافته، یورو مثبت شده است.

درواقع در سه ماه نخست سال جاری به خاطر بالا رفتن نرخ سود اوراق بدهی آمریکا، ارزش دلار رشد کرد و حالا دقیقا برعکس آن در حال رخ دادن است. در معاملات امروز شاخص ارزش دلار که ارزش آن را در برابر سبد ۶ ارز بین المللی می‌سنجد ۰.۱ درصد منفی شد و به ۹۰.۹۵ واحد رسید.

ارزش یورو هم ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱.۲۰ دلار رسید که بالاترین میزان در ۷ هفته گذشته به شمار می‌رود.

یوناپارک هگر، کارشناس کامرز بانک می‌گوید: دلیل افت ارزش دلار طی هفته‌های اخیر این است که بانک مرکزی آمریکا به بازار اطمینان داده که به این زودی‌ها قصد ندارد سیاست‌های حمایتی خود از اقتصاد آمریکا را پایان دهد.

برخی کارشناسان بر این باورند که یکی از اصلی‌ترین دلایل رشد یورو این بوده که اتحادیه اروپا اعلام کرده ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا از دو شرکت فایزر و بایون تک خریده است.

منبع: فارس
  • ناشناس ارسالی در

    دیگه سرمایه گذاری تو دلار ، طلا سکه ، خودرو ، ملک و ......سود دهی نداره. سرمایه ها اکنون به سمت بانکها حرکت خواهند کرد.

  • رضا ارسالی در

    خلایق هرچه لایق هرکی پول حرام داره بفرما بریزه توبازار
    فقط این بدونین همت ی مثل کارتون رابین حوت یک چند دلاری را م یرزه تو کاسه انعانه تا دلارهای مردم را ص ید کنه از خدتون نمپرسید اون کیه که با پا یین امدن دلار داره خرید میکنه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...