|
کدخبر: 159135

جزییات عرضه اولیه روز چهارشنبه ۲۰ اسفند

فردا تعداد ۳۴۵ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه مدار در نماد مدار به شیوه ثبت سفارش جهت کشف نرخ عرضه خواهد شد.

بانک و بیمه جزییات عرضه اولیه روز چهارشنبه ۲۰ اسفند

یاور میرعباسی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی در نشستی که امروز به صورت آنلاین برگزار شد با اشاره به سابقه شرکت مدار اظهار کرد: این شرکت در سال ۱۳۴۳ به عنوان شرکت تولیدی و صنعتی ثبت شده و بعد از انقلاب به بانک ملی منتقل شده است.

وی ادامه داد: آخرین افزایش سرمایه شرکت در سال ۱۳۹۸ صورت گرفته که طی آن سرمایه شرکت از ۱۰۰ میلیارد تومان به ۲۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

میرعباسی با بیان این‌که نماد شرکت در ۲۷ مهرماه امسال درج شده است اضافه کرد: چشم‌انداز این شرکت قر ار گرفتن بین سه شرکت سرمایه‌گذاری برتر بازار سرمایه است.

وی در مورد افزایش سرمایه شرکت توضیح داد: افزایش سرمایه شرکت از محل مطالبات و آورده نقدی در دستور کار قرار دارد اما از آنجایی که برای افزایش سرمایه شرکت‌هایی که زیرمجموعه بانک‌ها هستند محدودیت‌هایی وجود دارد ما در حال مذاکره هستیم و احتمالا سال آینده افزایش سرمایه صورت بگیرد.

میرعباسی با بیان این‌که فردا ۱۵ درصد از سرمایه شرکت عرضه خواهد شد، تصریح کرد: طبق تعهد ۱۰ درصد دیگر باید عرضه شود که عرضه آن در سال آینده بستگی به کشش بازار سرمایه دارد. برای فردا نگرانی از عدم استقبال عرضه اولیه سهم شرکت نداریم، زیرا نرخ به نحوی است که بازار را به خود جذب خواهد کرد.

وی در پایان در مورد وضعیت بازار سرمایه در سال آینده اظهار کرد: پیش‌بینی بازار در سال آینده کمی سخت است اما براساس مطالعاتی که صورت گرفته فکر می‌کنم در سال آینده بازار سرمایه رشد یا ریزش شدیدی نداشته باشد و حرکت آن آرام‌تر و متعادل خواهد بود.

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...