|
کدخبر: 153760

بررسی بازدهی بازارهای مالی / سکه بالای ۱۲ میلیون باقی ماند

امروز ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ با ورود دلار به کانال ۲۶ هزار تومانی، تب وتاب خرید در بازار ارز آرام گرفت.

بانک و بیمه بررسی بازدهی بازارهای مالی / سکه بالای ۱۲ میلیون باقی ماند

اسکناس آمریکایی معاملات خود را در محدوده ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان آغاز کرد که حدود ۶۰۰تومان بالاتر از روز پنج شنبه بود. پس از این افزایش، بازیگران ارزی کمی فروش های خود را افزایش دادند و قیمت به زیر کانال ۲۶ هزار تومانی بازگشت. موج دوم خریدهای دلار از ساعت ۱۲ آغاز شد و بازار به تدریج توانست خود را به قیمت ابتدای روز نزدیک تر کند.

به گفته فعالان، امروز معامله گران ارزی رفتار هیجانی نداشتند و با صبری استراتژیک، موقعیت خرید می گرفتند. برخی از معامله گران از حساسیت بازارساز نسبت به مرز ۲۶هزار تومانی در هراس بودند. روز شنبه صرافی های بانکی، قیمت فروش دلار را در محدوده ۲۴ هزار و ۹۸۰ تومانی قرار دادند که فاصله حدودا هزار و ۲۰۰ تومانی با قیمت بازار داشت. به باور برخی فعالان، بازارساز با به رسمیت نشناختن کانال های ۲۵ و ۲۶ هزار تومانی، قصد دارد این پیام را به معامله گران ارسال کند که به دنبال کاهش قیمت هاست و سطوح قیمتی فعلی را نمی پذیرد. با این حال، بسیاری از تحلیل گران ارزی باور دارند، تا زمانی که چنین فاصله ای وجود دارد، قیمت دلار به سوی سطوح پایین تر هدایت نخواهد شد. حتی یکی از بازیگران باتجربه بازار عنوان می کند،‌ دلار زمانی کاهشی می شود که صرافی های بانکی قیمت این ارز را بالاتر ببرند.

افزایش قیمت دلار موجب شد که سکه بازان نیز در موقعیت خرید قرار بگیرند و قیمت این فلز گران بها را به کانال ۱۲ میلیون تومانی ببرند. آخرین بار سکه یک ماه پیش در کانال ۱۲ میلیون تومانی نوسان کرده بود.

کمک درهم به افزایش قیمت دلار

امروز نرخ حواله درهم بالای مرز ۷ هزار تومانی تثبیت شد؛ این موضوع موجب شد که تا حدی انتظارات کاهشی در بازار ارز کمرنگ شوند. به گفته یکی از بازیگران با تجربه ارزی،‌ زمانی که حواله درهم بالای مرز ۷ هزار و ۲۰۰ تومانی قرار گرفت، خریداران در بازار ارز داخلی جسارت بیشتری پیدا کردند. با این سطح از قیمت درهم،‌ ارزش دلار در بازار داخلی می توانست تا ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان بالا برود.

بازدهی+بازار

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...