|
کدخبر: 151462

پیش بینی قیمت دلار برای فردا (۱۴ بهمن)

امروز بازار ارز در واکنش به وعده دلار ۲۰هزار تومانی همتی واکنش مثبت نشان داد و قیمت دلار آزاد با ۴۰۰تومان کاهش به ۲۴۱۰۰تومان رسید؛ حالا با توجه به سخنرانی امشب رییس جمهور آمریکا درباره محورهای سیاست خارجی این کشور، معامله‌گران چشم انتظار اظهارات جدید بایدن و رویکرد او نسبت به برجام و تحریم‌های ایران هستند.

بانک و بیمه پیش بینی قیمت دلار برای فردا (۱۴ بهمن)

امروز بازار ارز به صحبت‌های شب گذشته همتی و وعده بازگشت دلار به قیمت ۲۰هزار تومان و حتی پایین‌تر از آن واکنش مثبت نشان داد و درحالیکه دیروز آخرین نرخ دلار به ۲۴۵۰۰تومان رسیده بود، با بازگشایی بازار امروز نرخ ارز اسکناس آمریکا تا ۲۴۱۰۰تومان پایین آمد.

در صرافی‌ملی اولین قیمت دلار با ۵۰تومان کاهش نسبت به دیروز ۲۳۸۷۰تومان و یورو با افت ۱۰۰تومانی ۲۸۹۵۰تومان اعلام شد و تا پایان ساعت کاری این صرافی نرخ ارز ثابت ماند؛ امروز در سایر صرافی‌های رسمی هم شاهد کاهش جزیی نرخ ارز بودیم به طوریکه قیمت دلار به ۲۳۷۰۰ و یورو ۲۸۴۰۰تومان برای فروش رسید؛ در این میان افت ارزش درهم و رسیدن به سطح ۶۷۰۰تومان نیز روند کاهش قیمت دلار را تقویت کرد.

همتی سد راه صعود دلار به کانال ۲۵هزار تومان

البته قبل از اظهارات همتی درباره وضعیت بازار ارز و قیمت دلار، معامله‌گران پیش‌بینی می‌کردند که بازار ارز امروز واکنش مثبتی به صحبت‌های این مقام مسئول نشان خواهد داد و گفته می‌شد که حتی درصورت کاهش جزیی قیمت دلار، شکست کانال ۲۵هزار تومان دشوار‌تر خواهد بود.

ولی بازار ارز بیشتر چشم انتظار‌ اولین سخنرانی بایدن است؛ رییس جمهور جدید آمریکا امشب در یک سخنرانی قرار است دیدگاه خود از سیاست خارجه این کشور را اعلام می‌کند، گفته شده که محور صحبت‌های بایدن "بازگرداندن جایگاه آمریکا در جهان" خواهد بود و احتمالا موضوعاتی نظیر ایران، جنگ افغانستان، کره شمالی، روسیه، و چین را در بر خواهد گرفت.

از همین رو امروز معامله‌گران حجم خرید و فروش خود را پایین آوردند و در انتظار دریافت سیگنال‌ جدید از صحبت‌های بایدن عقب‌نشینی کردند؛ درصورتی که مثل هفته گذشته خبر‌های ناامیدکننده‌ای درمورد روابط دیپلماسی شنیده شود و بایدن برای بازگشت به برجام و لغو تحریم‌های ایران شروطی تعیین کند، قیمت دلار وارد موج جدید افزایشی خواهد شد و درمقابل، رویکرد خوشبینانه بایدن و هر اظهارنظر مثبتی از سمت وی به این مسئله ورق بازار ارز را عوض خواهد کرد و دلار وارد مسیر نزولی خواهد شد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    همش دروغ

ارسال نظر