|
کدخبر: 116651

تاثیر ریزش شاخص بورس بر قیمت طلا

دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: قیمت طلا امروز ۱۱ هزار تومان در حالی گران شد که این افزایش قیمت طلا ارتباطی به ریزش شاخص بورس ندارد. مهمترین دلیل افزایش قیمت طلا به گران شدن قیمت دلار مرتبط است.

بانک و بیمه تاثیر ریزش شاخص بورس بر قیمت طلا

پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با افتی ۸۹ هزار واحدی ( ۴٫۷ درصدی) رکورد جدیدی را در زمینه سقوط روزانه از خود به ثبت رساند. برخی معتقدند با ریزش شاخص بورس سرمایه‌های مردم به سمت خرید طلا و سکه رونق خواهد گرفت. حال آیا ریزش شاخص بورس تاثیری در افزایش قیمت سکه و طلا دارد؟

در همین حال دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که ریزش شاخص بورس چه تاثیری بر قیمت طلا دارد؟ به تجارت‌نیوز گفت: قیمت طلا امروز ۱۱ هزار تومان در حالی گران شد که این افزایش قیمت طلا ارتباطی به ریزش شاخص بورس ندارد. مهمترین دلیل افزایش قیمت طلا به گران شدن قیمت دلار مرتبط است. امروز دلار با ۴۰۰ تومان افزایش به قیمت ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

نادر بذرافشان افزود: ریزش شاخص بورس تاثیری بر روند افزایشی قیمت سکه و طلا ندارد؛ چرا که بازار سهام یک بازار مستقل است. قیمت دلار، قیمت انس جهانی، میزان عرضه و تقاضا همه بر روند افزایش یا کاهش قیمت طلا در بازار داخلی اثرگذار است.

او اظهار کرد: گفته می‌شود با ریزش شاخص بورس سرمایه‌ها به بازار سکه و طلا تزریق می‌شود، این تحلیل درستی نیست؛ چرا که طبق آمارها تقاضا برای خرید مصنوعات طلا حدود ۹۰ درصد و برای خرید سکه حدود ۷۰ درصد افت کرده است.

بذرافشان به چرایی کاهش میزان تقاضا برای خرید طلا و سکه اشاره کرد و در این رابطه گفت: علت کاهش تقاضا برای خرید سکه و طلا نوسان شدید قیمت‌ها است. با نوسان ساعتی قیمت طلا و سکه مردم از ریزش قیمت طلا و سکه هراس دارند. از این‌رو خرید طلا و سکه از سوی مردم کاهش یافته است.

او به حباب سکه اشاره و اظهار کرد: قیمت سکه امروز به ۱۰ میلیون و ۱۰۰ تومان رسید و سکه حدود ۶۰۰ هزار تومان حباب دارد.

 

منبع: تجارت نیوز
  • سید ارسالی در

    بیچاره اسمشو گذاشته تحلیلگر نیم قرن ازجا معه عقبه

ارسال نظر