|

بخوانید :

کدخبر: 287083

یک عامل مهم قیمت طلای سیاه را کاهش داد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸۳ سنت معادل ۰.۹۶ درصد کاهش به ۸۵ دلار و ۵۶ سنت رسید.

انرژی یک عامل مهم قیمت طلای سیاه را کاهش داد

قیمت نفت در شرایطی که سرمایه‌گذاران تمرکز خود را از کاهش تولید روسیه به کاهش موقت تقاضا به‌دنبال فصل تعمیرات و نگهداری پالایشگاه‌ها در آسیا و آمریکا تغییر داده‌اند، کاهش یافت، درحالی‌که ۲درصد در روز گذشته افزایش یافته بود.

 قیمت نفت در روز جمعه پس‌از اطلاعیه روسیه به‌عنوان سومین تولیدکننده بزرگ نفت دنیا مبنی‌بر کاهش ۵۰۰هزار بشکه‌ای تولید در ماه مارس افزایش یافت. این رقم ۵درصد از کل تولید این کشور را شامل می‌شود.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸۳سنت معادل ۰.۹۶ درصد کاهش به ۸۵دلار و ۵۶سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۸۵سنت معادل ۱.۰۷ درصد کاهش ۷۸دلار ۸۷سنت معامله می‌شود.

نظر تحلیلگران

تحلیلگران عقیده دارند دلیل کاهش قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز دوشنبه این است که بازار به این نتیجه رسیده که کاهش تولید نفت قبلاً تمام تأثیر خود را گذاشته است.

 خوش‌بینی نسبت‌به بهبود تقاضا در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام و دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت در دنیا پس‌از برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی باعث افزایش بیش‌از ۸درصدی قیمت نفت برنت و نفت آمریکا طی یک هفته گذشته شد.

 بهبود تقاضای نفت چین صادرات بنزین این کشور را در ماه جاری میلادی محدود کرده اما پالایشگاه‌های چین همچنان صادرات گازوئیل خود را بالاتر از ۲میلیون تن نگه داشته‌اند.

 تحلیلگران عقیده دارند کاهش تولید ۵۰۰هزار بشکه‌ای روسیه باعث می‌شود این کشور طبق سهمیه خود در ائتلاف اوپک پلاس تولید کند، چون مسکو همین حالا هم بیش‌از سهمیه خود صادرات دارد.

 ائتلاف اوپک پلاس در ماه اکتبر برای کاهش ۲میلیون بشکه‌ای تولید به توافق رسید که ۲درصد از کل تقاضای جهانی برای نفت را تشکیل می‌دهد.

 مقامات اوپک پیش‌بینی می‌کنند بهبود تقاضا در چین و رشد پایین عرضه به‌خاطر نبود سرمایه‌گذاری قیمت نفت را در سال جاری میلادی دوباره به ۱۰۰دلار در هر بشکه بازمی‌گرداند.

 

بنزین-۲۴

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...