|

بخوانید :

کدخبر: 285852

عامل مهمی که قیمت نفت را کاهش داد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸۱ سنت معادل ۰.۹۳ درصد کاهش به ۸۶ دلار و ۶۶ سنت رسید

انرژی عامل مهمی که قیمت نفت را کاهش داد

نشانه‌های افزایش عرضه نفت روسیه تأثیر اطلاعات اقتصادی بهتر از حد انتظار آمریکا و امید به بهبود سریع تقاضا در چین را خنثی کرده و باعث پایین آمدن قیمت نفت شده است. قیمت نفت طی یک هفته گذشته تغییر چندانی نداشته و تقریباً ثابت بوده‌است.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸۱سنت معادل ۰.۹۳ درصد کاهش به ۸۶دلار و ۶۶سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱دلار و ۳۳سنت معادل ۱.۶۴ درصد کاهش ۷۹دلار و ۶۸سنت معامله می‌شود.

 بارگیری نفت از بنادر بالتیک روسیه ۵۰درصد در ماه جاری میلادی نسبت‌به ماه قبل افزایش داشته است. فروشندگان نفت روسیه تلاش می‌کنند تقاضای بالا در آسیا را تأمین کنند و از افزایش جهانی قیمت انرژی بهره می‌برند.

 تاجران عقیده دارند اگر عرضه نفت روسیه همچنان در ماه آینده هم روبه‌افزایش باشد قیمت نفت کاهش بیشتری خواهد داشت.

شرکت‌های انرژی آمریکا تعداد چاه‌های نفت و گاز خود را در این هفته روی ۷۷۱ثابت نگه داشته‌اند. دراین‌بین، نمایندگان ائتلاف اوپک پلاس هم هفته آینده برای بررسی سطح تولید نفت دیدار خواهند داشت. برخی منابع این ائتلاف پیش‌بینی می‌کنند هیچ تغییری در سیاست فعلی تولید اتفاق نیفتد.

 فدرال رزرو آمریکا هم در اجلاس ۳۱ژانویه و اول فوریه درمورد افزایش نرخ بهره تصمیم‌گیری خواهد کرد. تورم در آمریکا پایین آمده و تولید ناخالص داخلی سریع‌تر از حد انتظار یعنی ۲.۹ درصد در سه‌ماهه پایانی ۲۰۲۲رشد کرده‌است.

 افزایش ۴.۲ میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت آمریکا در قطب ذخیره‌سازی کاشینگ هم بر بازار نفت تأثیر گذاشته است.

 تعداد موارد ابتلا به کرونا در چین ۷۲درصد نسبت‌به اوج آن در آغاز سال جاری میلادی کاهش یافته و میزان مرگ‌ومیر در بیمارستان‌ها هم ۷۹درصد پایین آمده‌است. این آمار حاکی از عادی شدن اقتصاد در چین و بهبود تقاضا برای نفت در این کشور است.

 

نفت-۸

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...