|
کدخبر: 157188

آرامکو عربستان از پس بدهی اش برنیامد

منابع آگاه گفتند شرکت نفت آرامکوی عربستان از بانک‌ها درخواست کرده تا وام ۱۰ میلیارد دلاری که این شرکت ماه می‌گذشته دریافت کرده است را تمدید کنند.

انرژی آرامکو عربستان از پس بدهی اش برنیامد

دو منبع آگاه گفتند شرکت نفت آرامکو عربستان از بانک‌ها درخواست کرده تا وام ۱۰ میلیارد دلاری که این شرکت ماه می‌گذشته دریافت کرده است را تمدید کنند.

این نشان می‌دهد که ترمیم نرخ نفت نتوانسته به این غول نفتی کمک کند تا از بدهی‌های خود بکاهد.

اکنون دیگر در اختیار بانک‌ها است که آیا این وام را تمدید کنند یا نه اما به گفته یکی از بانک ها، وام دهندگان احتمالا با هدف برقراری رابطه خوب با آرامکو به امید ادامه روابط تجاری با این شرکت، با این خواسته موافقت خواهند کرد.

یکی از این منابع گفت: «صحبت از آرامکوست. چرا که نه؟»

شرکت آرامکو از اظهارنظر در این رابطه خودداری کرد.

منابع آگاه به رویترز گفتند آرامکو سال گذشته از این وام به عنوان پشتوانه برای کسب ۷۰ درصد سهام شرکت صنایع پایه عربستان (سابیک) از صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان استفاده کرده است؛ قراردادی که تقریبا ۷۰ میلیارد دلار ارزش داشت.

به گفته یکی از بانک ها، این وام با درآمد حاصل از فروش اوراق قرضه تا سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ بازپرداخت خواهد شد. با وجود اینکه آرامکو در ماه نوامبر، ۸ میلیارد دلار در یک معامله اوراق قرضه چند مرحله‌ای به‌دست آورد، باز هم این اتفاق نیفتاد.

منبع: فارس
  • علی ارسالی در

    فرصتها دور بدست می آید و زود از دست می ر ود ....این عربستان سالها جوانان ما را شه ید کرد ....بر دشمن بتازید و لحظه ایی از ضربه به آنان غافل نشوید ...یا علی مدد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...