|
کدخبر: 144286

قیمت نفت خوش بین به واکسیناسیون کرونا

قیمت نفت در معاملات امروز تحت تاثیر افزایش امیدها به واکسیناسیون کرونا با افزایش همراه شد. هر چند گونه جدید این ویروس که در انگلستان شناسایی شده، مانع از رشد بیشتر قیمت‌ها شد.

انرژی قیمت نفت خوش بین به واکسیناسیون کرونا

کرونا همچنان در بازار نفت یکه‌تازی می‌کند. یک روز خبر شناسایی گونه جدید این ویروس قیمت‌ها را کاهش می‌دهد و روز دیگر ساخت واکسن، صعود قیمت‌ها را به دنبال دارد.

از همین رو فعالان این بازار معتقدند تا زمانی که پایان کرونا در جهان مشخص نشود، نمی‌توان پیش‌بینی مشخصی برای آینده قیمت نفت در نظر گرفت.

البته به نظر می‌رسد ساخت واکسن کرونا در کنار تداوم کاهش تولید نفت اوپک پلاس، ‌قیمت‌ها را تا حدی متعادل کرده تا آنجا که چند هفته‌ای است در کانال ۵۰ دلاری تثبیت شده‌اند.

امروز نیز قیمت نفت با امید به افزایش واکسیناسیون کرونا با رشد همراه شد.

نفت برنت با افزایشی ۰.۸۲ درصدی به ۵۱ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. نفت شاخص امریکا نیز حدود یک درصد گران شد و ۴۸ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه قیمت خورد.

به نظر می‌رسد قیمت‌ها در کانال ۵۰ دلاری با توجه به شرایط موجود بازار نفت برای اغلب تولیدکنندگان قابل قبول است زیرا در این قیمت، تولید نفت‌های گران همچنان امکان‌پذیر نخواهد بود و در عین حال، ‌تا حدی کسری بودجه این کشورها جبران می‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر