|
کدخبر: 120767

آخرین قیمت جهانی نفت (۹۹/۰۶/۱۷)

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی کاهش قیمت فروش ماهانه نفت عربستان سعودی به آسیا و ضعیف شدن خوش بینی به احیای تقاضا در بحبوحه تداوم پاندمی ویروس کرونا، بیش از یک دلار سقوط کرد.

انرژی آخرین قیمت جهانی نفت (۹۹/۰۶/۱۷)

بهای معاملات نفت برنت ۹۱ سنت معادل ۲.۱ درصد کاهش یافت و به ۴۱ دلار و ۵۱ سنت در هر بشکه رسید که پایینترین قیمت از ۳۰ ژوییه است.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت امریکا ۹۱ سنت معادل ۲.۳ درصد کاهش یافت و به ۳۸ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه رسید که پایینترین قیمت در دو ماه گذشته به شمار می‌رود.

با وجود اجرای توافق کاهش تولید اوپک پلاس و تلاش دولتها برای تحرک بخشیدن به رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت، مازاد ذخایر نفت و سوخت در سطح بالایی مانده و پالایشگاهها را ناچار کرده است تولیدشان را محدود کنند و تولیدکنندگان هم کاهش قابل توجهی در قیمت فروش اعمال کرده‌اند.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند: با فرا رسیدن تعطیلات روز کارگر در امریکا که به فصل رانندگی تابستانی در این کشور پایان می‌دهد، سرمایه‌گذاران با این حقیقت روبه‌رو می‌شوند که تقاضا برای سوخت ضعیف بوده و ذخایر در سطح بالایی مانده‌اند.

عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، قیمت فروش گرید نفت سبک "عرب لایت" برای اکتبر به مقصد آسیا را بیشترین میزان از ماه مه کاهش داد. آسیا بزرگترین بازار این صادرکننده نفت به شمار می‌رود.

اوپک و متحدانش شامل روسیه که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، محدودیت تولیدشان را از اول اوت به ۷.۷ میلیون بشکه در روز تسهیل کرده‌اند و تا پایان امسال روند مذکور را حفظ خواهند کرد. همچنین بهبود قیمت نفت شرکت‌های حفاری امریکایی را تشویق کرد چاههای غیرفعال را دوباره فعال کنند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد شمار دکلهای حفاری نفت و گاز امریکا در هفته گذشته افزایش داشت که دومین افزایش هفتگی در سه هفته اخیر بوده است.

منبع: ايسنا

ارسال نظر